Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Hobby

26. apríla 2007

V piatok v Bratislave otvoria 28. ročník veľtrhu kvetín FlóraV piatok v bratislavskej Inchebe odštartuje 28. ročník medzinárodného veľtrhu kvetín Flóra 2007. Kvetom tohtoročnej Flóry je čínska pivonka - Paeonia Lactiflora. Na dnešnej tlačovej ...Zdieľať

BRATISLAVA 26. apríla (WEBNOVINY) – V piatok v bratislavskej Inchebe odštartuje 28. ročník medzinárodného veľtrhu kvetín Flóra 2007. Kvetom tohtoročnej Flóry je čínska pivonka - Paeonia Lactiflora. Na dnešnej tlačovej konferencii to prezradila Katarína Kullová zo spoločnosti Kulla, ktorá je organizátorom veľtrhu. Pivonka bielokvetá patrí medzi najstaršie záhradné trvalky a pre svoju nenáročnosť na pestovanie je medzi záhradkármi mimoriadne obľúbená. Bola obľúbenou rastlinou čínskych cisárov a ospevovanou kvetinou čínskych a japonských básnikov. Do záhrad v našich končinách sa dostala približne v 19. storočí. V záhradách sa pri dobrých podmienkach dožíva až 50 rokov. Paeonia Lactiflora je zároveň neodmysliteľnou súčasťou čínskej bylinnej záhradky – v čínskej medicíne sa používa viac ako 1 500 rokov. Koreň slúži na zmiernenie horúčky a bolestí, ostatné časti majú množstvo iných účinkov od protikŕčových, tonizujúcich až po liečenie ženských chorôb.

Okrem nej ale budú môcť návštevníci Flóry vidieť expozície a ponuky 141 vystavovateľov a predajcov zo Slovenska, Holandska, Nemecka, Maďarska, Českej republiky, Poľska a Francúzska. Vychutnať si budú môcť aj tradičnú súťaž vo viazaní a aranžovaní kvetov, ktorá odštartuje v piatok o 12:00. Špecialitou bude Kvetinová show v pondelok 30. apríla o 15:00 a v utorok 1. mája o 10:00. Aranžovanie kvetov počas nej návštevníkom veľtrhu predvedie holandský florista.

Organizátori v tomto ročníku veľtrhu „celoplošne pozývali" školy. Ako povedala Kullová, návšteva Flóry je vhodná napríklad na vyplnenie pondelka - medzi víkendom a sviatkom.

Flóra 2007 zaplní Inchebu od piatka 27. apríla do utorka 1. mája. Otvorené bude každý deň od 9:00 do 19:00, v posledný deň sa ale areál veľtrhu uzavrie už o 16:00.

SITA,AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
PSA zvýšila štvrťročné tržby, chce zrušiť 4 800 miest
<< predchádzajúci článok
Slovensko zasiahne Torpédo kapely Wanastowi vjeci