Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

16. mája 2021

V Prešove obnovili areál pre výbeh psov, areál je dočasne uzavretýMesto Prešov zrevitalizovalo areál pre výbeh psov na okraji sídliska Šváby. Priestranstvo prešlo obnovou pôdneho krytu a trávnatého porastu. Štvornohí miláčikovia ho budú ...Zdieľať
vybeh pre psov svaby presov 676x380 16.5.2021  - Mesto Prešov zrevitalizovalo areál pre výbeh psov na okraji sídliska Šváby. Priestranstvo prešlo obnovou pôdneho krytu a trávnatého porastu. Štvornohí miláčikovia ho budú môcť naplno vyskúšať o niekoľko týždňov. Aktuálne je areál dočasne uzavretý.


Ako informoval hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek, stará zhutnená pôda vo výbehu už neslúžila svojmu účelu a nemohla na nej vyrásť nová tráva. Pracovníci Technických služieb mesta Prešov preto prevzdušnili pôdny kryt trávnou frézou a odstránili nadzemnú časť starého porastu s minimálne trojcentimetrovou vrstvou pôdy. Plochu vyrovnali a odstránili z nej nerovnosti a kamene.

Následne vrchných 15 až 20 centimetrov pôdy skultivovali, výsledkom čoho bola ideálna pôda. Po jej zarovnaní pracovníci spevnili povrch valcovaním a vytvorili tak pevnejšiu plochu pripravenú na založenie trávnika,“ vysvetlil Tomek.

Vo výbehu pre psov zrevitalizovali približne 300 metrov štvorcových plochy pôdy, do ktorej bolo zapracované nové trávne osivo. „Celá plocha musí zostať niekoľko týždňov uzavretá, aby sa nový trávnik dobre ujal,“ dodal hovorca s tým, že majitelia preto musia byť ešte chvíľu trpezliví, kým budú môcť zrevitalizovaný výbeh využiť.


Zdroj: Webnoviny.sk - V Prešove obnovili areál pre výbeh psov, areál je dočasne uzavretý © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Krasňany čakajú dopravné obmedzenia, dôvodom je vyznačovanie parkovacích miest
<< predchádzajúci článok
Observatórium Astronomického ústavu sa dočká opravy strechy a jeho kupol

V Prešove obnovili areál pre výbeh psov, areál je dočasne uzavretý - diskusné fórum čitateľov