Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

20. októbra 2018

V Španielsku udelili prestížnu Cenu princeznej astúrskejNa snímke americký filmový režisér Martin Scorsese.Zdieľať
Na snímke americký filmový režisér Martin Scorsese. Foto: TASR/AP
Madrid 20. októbra (TASR) - Americký filmový režisér Martin Scorsese či africká humanitárna organizácia Amref Health Africa sú medzi laureátmi tohtoročnej španielskej Ceny princeznej astúrskej, ktorú udeľovali v piatok v severošpanielskom meste Oviedo. Informuje o tom tlačová agentúra AP.


Scorsese vo svojej ďakovnej reči uviedol, že sa obáva o budúcnosť filmu. Varoval, že umenie by malo mať v súčasnej kultúre význačné miesto.

Ocenenie, známe ako "nobelovka" španielsky hovoriaceho sveta, nesie meno po následníkovi španielskeho trónu, ktorým je aktuálne princezná Leonor. Ocenenie sprevádza finančná prémia 50.000 eur.

Španielsky kráľ Filip VI. odovzdal túto prestížnu cenu aj neziskovej organizácii Amref Health Africa, ktorá na distribúciu zdravotníckej starostlivosti po celom čiernom kontinente využíva lietadlá a mobilné technológie.

Ďalšími ocenenými boli americký politický filozof Michael Sandel, mexická investigatívna novinárka Alma Guillermoprietová, ako aj dvojica horolezcov - Reinhold Messner z Talianska a Krzysztof Wielicki z Poľska.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Londýne po prvý raz za 200 rokov vystavili klenoty Márie Antoinetty
<< predchádzajúci článok
Svetový deň osteoporózy je zameraný na prevenciu zlomenín kostí

V Španielsku udelili prestížnu Cenu princeznej astúrskej - diskusné fórum čitateľov