30. decembra 2010

V Tipsport extralige bodovalo deväť Slovákov

Vo štvrtkových stretnutiach 35. kola českej hokejovej extraligy sa bodovo presadilo až deväť slovenských hráčov. Najviac z nich, traja, sa presadili v zápase majstrovských ...

hokej Ilustračné fotoFoto: SITA PRAHA 30. decembra (WEBNOVINY) - Vo štvrtkových stretnutiach 35. kola českej hokejovej extraligy sa bodovo presadilo až deväť slovenských hráčov. Najviac z nich, traja, sa presadili v zápase majstrovských Pardubíc na ľade Slavie Praha (5:1). Útočník hostí Martin Bartek strelil prvý a piaty gól hostí, na obidva presné zásahy mu prihrával Radovan Somík. Tridsaťtriročný ľavý krídelník Somík si spolu s Bartekom ešte pripísali po jednej asistencii pri druhom góle Pardubíc. Do štatistík sa zapísal aj obranca Branislav Mezei, ktorý strelil tretí gól úradujúceho českého šampióna.

K víťazstvu Českých Budějovíc nad Zlínom (4:0) prispel jedným gólom slovenský obranca René Vydarený, ktorý strelil gól v 17. min a uzatváral skóre prvej tretiny. Útočník Liberca Andrej Podkonický si pripísal víťaznú asistenciu v 2. minúte predĺženia zápasu na ľade Mladej Boleslavi. Hostia zvíťazili v pomere 3:2. Útočník Mladej Boleslavi Juraj Štefanka otváral účet stretnutia, jeho spoluhráč z obrany Boris Žabka pridal aj jednu asistenciu. Po jednej asistencii si do štatistík pripísali ešte slovenskí hokejisti Rudolf Huna z Vítkovíc a František Skladaný z Karlových Varov.

Výsledky štvrtkových stretnutí 35. kola najvyššej českej hokejovej súťaže Tipsport extraligy:

Třinec - Karlove Vary 4:3 po predĺžení (1:2, 0:0, 2:1 - 1:0)
Góly: 5. a 53. Seman, 47. Bonk, 65. Lojek - 11. Dobroň (SKLADANÝ), 20. Čutta, 51. Kumstát, 3555 divákov

Vítkovice - Kometa Brno 2:3 po sam. nájazdoch (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 7. Szturc (RUDOLF HUNA), 47. Ujčík - 9. Dlouhý, 39. R. Hruška, rozhodujúci sam. nájazd premenil Brabenec, 8169 divákov

Mladá Boleslav - Liberec 2:3 po predĺžení (0:0, 2:1, 0:1 - 0:1)
Góly: 25. J. ŠTEFANKA, 27. Divíšek (ŽABKA) - 26. Víšek, 55. Trončinský, 62. Víšek (PODKONICKÝ), 3820 divákov

České Budějovice - Zlín 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)
Góly: 4. Mertl, 5. Novák, 17. VYDARENÝ, 24. Gulaš, 4396 divákov

Slavia Praha - Pardubice 1:5 (0:3, 0:2, 1:0)
Góly: 54. Žejdl - 5. BARTEK (SOMÍK), 10. F. Kaberle (SOMÍK, BARTEK), 11. MEZEI, 23. Zohorna, 32. BARTEK (SOMÍK), 7169 divákov