03. februára 2008

Vaidišová zdolala Cibulkovú

Nicole Vaidišová sa postarala o druhý bod českého tímu v stretnutí 1. kola II. svetovej skupiny tenisového Pohára federácie so Slovenskom v Brne. V úvodnej nedeľňajšej dvojhre v súboji dvoch ...

BRNO 3. februára (WEBNOVINY) - Nicole Vaidišová sa postarala o druhý bod českého tímu v stretnutí 1. kola II. svetovej skupiny tenisového Pohára federácie so Slovenskom v Brne. V úvodnej nedeľňajšej dvojhre v súboji dvoch 18-ročných jednotiek oboch tímov si Vaidišová poradila s Dominikou Cibulkovou za 102 minút 3:6, 6:3, 6:1. Po slabšom úvode česká favoritka našla v druhom sete hernú istotu a najmä zlepšeným servisom napokon obrátila zápas vo svoj prospech na zisk dôležitého druhého bodu. Češkám stačí za stavu 2:1 na celkové víťazstvo v stretnutí hranom na tvrdom povrchu Supreme v Pavilóne B brnianskeho Výstaviska získať už len jeden bod. V druhej nedeľňajšej dvojhre by mali proti sebe nastúpiť druhé hráčky oboch tímov Petra Cetkovská a Magdaléna Rybáriková. Ak chcú Slovenky ešte pomýšľať na celkový triumf a postup do súboja o účasť v elitnej svetovej skupine, Rybáriková musí zdolať svoju súperku. Česko - Slovensko 2:1 po I. nedeľňajšej dvojhre Nicole Vaidišová - Dominika Cibulková 3:6, 6:3, 6:1 za 102 minút (31, 42, 29) Vaidišová, 15. hráčka rebríčka WTA Tour, sa v prvom sete herne trápila a Cibulková (48.) to využila. Prvý brejk v treťom geme ešte Slovenka pri svojom podaní nepotvrdila, ale následný v piatom už áno a zvýšila na 4:2. Česká tenistka pôsobila nervóznym dojmom, výmeny sa snažila za každú cenu zakončovať tvrdo a čo najskôr a potom kopila nevynútené chyby. V prvom sete ich urobila trinásť oproti dvom v podaní jej súperky. Cibulkovej stačilo udržiavať loptičku v hre, pričom k úderovej istote pridala aj tradične dobrú obranu. Zverenka trénera Pláteníka získala za 31 minút prvý set 6:3, teda rovnakým pomerom ako vo vlaňajšom vzájomnom súboji s Vaidišovou vo Fed Cupe v Bratislave. Druhý set začala Slovenka stratou podania, vzápätí jej súperka výborne odpodávala a zdalo sa, že dvojnásobná grandslamová semifinalistka a bývalá svetová sedmička sa herne chytá. Od tohto stavu sa Cibulková nadýchla k obratu, ale nedokonala ho. Vyrovnala síce na 3:3 a mala gembal na 4:3, no urobila dvojchybu a to zrejme naštartovalo rozhodujúcim spôsobom Vaidišovú. V povestnom "Tildenovom" geme napokon po troch zhodách v najdlhšej výmene zápasu ´vydrela´ štvrtý bod a vzápätí čistou hrou zvýšila na 5:3. Cibulková stratila istotu na podaní a dvoma dvojchybami ukončila druhý set v prospech súperky na 6:3. Rozbehnutá česká jednotka sa už nezastavila. Jej agresívne údery zrazu našli presnosť, vrátilo sa jej aj prvé podanie (dovedna 13 es) a snaživú Slovenku v treťom sete doslova deklasovala. Po sérii ôsmich víťazných gemov sa dostala do vedenia 5:0. Až za tohto stavu si slovenská hráčka podržala servis, ale to už bola len kozmetická úprava výsledku. Vaidišová pri svojom podaní ukončila zápas premením prvého mečbalu a svoju fedcupovú bilanciu vo dvojhre si vylepšila na 11:1. Cibulkovej aktuálna bilancia je 4:4. SITA