02. februára 2008

Vaidišová zdolala Rybárikovú a vyrovnala na 1:1

Česko-slovenský súboj 1. kola II. svetovej skupiny tenisového Pohára federácie ženských reprezentačných tímov v Brne je po prvom dni vyrovnaný 1:1.

BRNO 2. februára (SITA) - Česko-slovenský súboj 1. kola II. svetovej skupiny tenisového Pohára federácie ženských reprezentačných tímov v Brne je po prvom dni vyrovnaný 1:1. Po zisku prvého bodu pre Slovensko zásluhou Dominiky Cibulkovej, ktorá zvíťazila nad Petrou Cetkovskou 7:5, 6:3, sa o české vyrovnanie postarala Nicole Vaidišová. Favorizovaná domáca jednotka zdolala slovenskú dvojku Magdalénu Rybárikovú za 98 minút 7:5, 6:4. V obojstranne kvalitnom prvom sete sa 19-ročná Slovenka, ktorej patrí v rebríčku WTA Tour až 207. priečka, dostala zo stavu 3:5 na 5:5, ale koncovku aj zásluhou niekoľkých sporných loptičiek nezvládla. V druhom dejstve spočiatku na kurte dominovala zásluhou svojej agresívnej hry od základnej čiary česká favoritka. Pätnásta hráčka sveta rýchlo viedla 4:0, no Slovenka sa nevzdala. Za stavu 2:5 pri jej podaní odvrátila 5 mečbalov súperky a vzápätí znížila na 4:5. Potom sa však impulzívna česká hráčka upokojila a druhé svoje podanie do zápasu už premenila na víťazstvo. Stretnutie Česko - Slovensko vyvrcholí v nedeľu na brnianskom Výstavisku záverečnými dvojhrami a štvorhrou. Krátko po 12.00 h by mali na supremový povrch Pavilónu B nastúpiť jednotky oboch tímov Vaidišová a Cibulková a po nich by mali dostať priestor dvojky Cetkovská a Rybáriková. Na záver pride na rad štvorhra, do ktorej kapitáni Petr Pála a Mojmír Mihal predbežne nominovali dvojice Peschkeová - Benešová resp. Cibulková - Husárová Česko - Slovensko 1:1 po sobotňajších dvojhrách Nicole Vaidišová - Magdaléna Rybáriková 7:5, 6:4 SITA