04. novembra 2015

Na snímke slvoenský brankár Jaroslav Halák sleduje puk na hokejke protihráča Leeho Stempniaka v prvej tretine zápasa NY Islanders s New Jersey Devils v utorok 3. novembra 2015 v New Yorku. Foto: TASR/AP
New York 4. novembra (TASR) - Slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák priviedol New York Islanders v zámorskej NHL k ďalšiemu víťazstvu. V domácom súboji s New Jersey si pripísal 23 úspešných zákrokov a aj jeho zásluhou triumfovali "ostrovania" 2:1, vďaka čomu ukončili trojzápasovú sériu prehier.

V deväťzápasovom programe v noci na stredu sa predstavili dokopy piati Slováci, bodovovali z nich dvaja. Útočník Detroitu Tomáš Tatar prispel asistenciou k výhre Red Wings nad vlaňajším finalistom Tampou Bay 2:1, obranca Andrej Sekera sa rovnako asistenciou podieľal na domácom víťazstve Edmontonu nad Philadelphiou v pomere 4:2.