24. septembra 2015

Hráč Barcelony Luis Suarez (vľavo) bojuje o loptu s Jonnym Castrom z RC Celta vo futbalovom zápase španielskej ligy RC Celta - FC Barcelona vo Vigu 23. septembra 2015. Foto: TASR/AP/Lalo R. Villar
Madrid 24. septembra (TASR) - Futbalisti majstrovskej FC Barcelona utrpeli v španielskej La Lige prvú prehru v sezóne, keď v stredu v 5. kole padli na štadióne Celty Vigo 1:4. Domáci nad úradujúcim európskym šampiónom viedli už 3:0, potom znížil Brazílčan Neymar, ale tím trénera Luisa Enriqueho inkasoval ešte raz.

Celta sa so 4 výhrami a jednou remízou dostala na chvíľu na čelo tabuľky, ale predstihol ju Real Madrid, ktorý vyhral v Bilbau 2:1.

Prekvapenie na úkor favorita začal bývalý hráč "Barcy" Nolito v 26. minúte, potom prišli dva góly Iaga Aspasa. Hoci hostia raz gólovo odpovedali, definitívne ich zrazil na kolená presný zásah Johna Guidettiho, ktorý vystriedal práve Aspasa.

Luis Enrique o Celte: Hrali skvele

"Nezostáva nám nič iné ako súperovi zablahoželať. Hrali naozaj skvele," povedal po nevydarenom vystúpení na Estadio Balaidos vo Vigu kouč obhajcu titulu z Barcelony Luis Enrique. "Vždy lepšie prijmem prehru od tímu ako je Celta, ktorý hrá čisto a bez zbytočných trikov. Domáci chceli hrať futbal a podali výborný výkon. Ich kvalita bola jasne zreteľná."

"Sú dni, keď je súper jednoducho lepší. Dokázali získavať lopty, vyhrávať osobné súboje. Nedali nám šancu. Tu nepomôžu žiadne výhovorky, jednoducho nás zdolali zaslúžene," priznal pre španielske médiá obranca Barcelony Javier Mascherano.

Celta vstúpila do sezóny skvelým spôsobom a aj vďaka peknému futbalu je aktuálne na druhom mieste tabuľky, keď v piatich dueloch stratila iba bod za domácu remízu 3:3 s Las Palmas. "Vážime si futbal. Hráči dnes potešili publikum nádherným zápasom. Najviac ma teší to, akým spôsobom sme vyhrali," povedal argentínsky kouč Celty Eduardo Berizzo, ktorý v minulej sezóne priviedol svojich zverencov na ôsme miesto tabuľky a v tejto je jednoznačným cieľom vybojovanie si európskej miestenky.

Real Madrid zdolal Athletic Bilbao

"Biely balet" pod vedením kouča Rafaela Beniteza uhral dôležité body na horúcej pôde vďaka dvom gólom francúzskeho útočníka Karima Benzemu. Ten hostí dostal do vedenia v prvom dejstve a po domácom vyrovnaní v druhom polčase aj napokon rozhodol v 70. minúte.

Futbalista Karim Benzema strieľa svoj druhý gól. Foto: TASR/AP

V ďalších stredajších dueloch remizovalo Levante doma s Eibarom 2:2 a Rayo Vallecano zdolalo na domácom štadióne Gijon 2:1.

Primera Division - 5. kolo:
Celta Vigo - FC Barcelona 4:1 (2:0)
Góly: 30. a 56. Aspas, 26. Nolito, 83. Guidetti - 80. Neymar, 23.311 divákov.

UD Levante - SD Eibar 2:2 (0:1)
Góly: 52. Morales, 90.+3 Deyverson - 10. a 48. Baston, 14.000 divákov.

Rayo Vallecano - Sporting Gijon 2:1 (1:0)
Góly: 40. Trashorras (z 11 m), 48. Guerra - 49. Jonathan, ČK: 39. Espinoza (Gijon), 11.067 divákov.

Athletic Bilbao - Real Madrid 1:2 (0:1)
Góly: 67. Sabin - 19. a 70. Benzema, 40.000 divákov.

Las Palmas - FC Sevilla 2:0 (1:0)
Góly: 30. Mesa, 76. Alcaraz, 19.733 divákov.

Malaga - Villarreal 0:1 (0:0)
Gól: 68. Trigueros, ČK: Tissone (Villarreal)