16. júna 2014

Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Cannondale počas pretekov Okolo Švajčiarska.

Slovenský reprezentant Peter Sagan sa stal víťazom tretej etapy na cyklistických pretekoch Okolo Švajčiarska. Jazdec tímu Cannondale triumfoval v záverečnom špurte na 203-kilometrovej trati zo Sarnenu do Heidenu a na podujatí dosiahol celkovo deviate víťazstvo v kariére. Druhé miesto obsadil Švajčiar Michael Albasini zo stajne Orica GreenEdge, tretí skončil Kolumbijčan Sergio Henao (Team Sky). Sagan, ktorý sa zásluhou triumfu udržal na čele bodovacej súťaže, dosiahol šiesty etapový triumf v aktuálnej sezóne. V priebežnej klasifikácii podujatia mu patrí so 14-sekundovou stratou na vedúceho Nemca Tonyho Martina tretie miesto.

"Žilinskému rýchlikovi" sa na Okolo Švajčiarska tradične darí. V roku 2011 vyhral dve, o rok neskôr štyri a vlani ďalšie dve etapy. Preteky sú pre 24-ročného cyklistu tradičnou prípravou pred vrcholom sezóny, ktorým bude v júli legendárna Tour de France.

3. etapa (Sarnen - Heiden, 203 km): 1. Peter Sagan (SR/Cannondale) 5:22:09 h, 2. Michael Albasini (Švajč./Orica), 3. Sergio Henao (Kol./Team Sky), 4. Bauke Mollema (Hol./Belkin), 5. Cadel Evans (Austr./BMC Racing), 6. Jose Joaquin Rojas (Šp./Movistar), 7. Rui Costa (Portug./Lampre), 8. Thibaut Pinot (Fr./FDJ.fr), 9. Mathias Frank (Švajč./IAM Cycling), 10. Roman Kreuziger (ČR/Tinkoff-Saxo) - všetci čas ako víťaz