Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

21. decembra 2019

Video: Potápači osadili sviatočný stromček na dne Bajkalského jazeraNeobvyklý novoročný stromček pripevnila na dno Bajkalského jazera tento týždeň trojica ruských plavcov-otužilcov, aby takýmto spôsobom oslávila blížiace sa pravoslávne ...Zdieľať
Ilustračná foto. Foto: TASR/AP
 

Moskva 21. decembra (TASR) - Neobvyklý novoročný stromček pripevnila na dno Bajkalského jazera tento týždeň trojica ruských plavcov-otužilcov, aby takýmto spôsobom oslávila blížiace sa pravoslávne sviatky. Informovala o tom v piatok agentúra AFP.


Plavci najskôr vyrezali do ľadu dieru a následne pri brehu jazera neďaleko dediny Sarma osadili — v hĺbke približne troch metrov pod hladinou — umelú jedľu. Do vody potom vliezli len vo sviatočných trenkách, mikulášskych čiapkach a ponožkách a okolo stromčeka predviedli krátky tradičný tanec.

"Chceli sme ľuďom zablahoželať k blížiacim sa novoročným oslavám," povedal AFP jeden z týchto ľadových medveďov. Dodal, že išlo o "náročnú i zaujímavú" misiu.

Otužilci uviedli, že teplota vody bola len miernej nad nulou a od potápania ich neodradil ani studený vietor. Toto potápanie však pre nich bolo napriek dlhoročným skúsenostiam s plávaním v studenej vode obzvlášť náročné, keďže sa museli ponoriť pod ľad.

Plavci tiež povedali, že takýmto spôsobom chceli propagovať zdravý životný štýl. Z Bajkalského jazera zároveň vytiahli viacero pneumatík. Samotný umelý stromček krátko po podvodnom tanci vytiahli na breh, aby jazero neznečisťoval, uviedla AFP s odvolaním sa na vyjadrenie muža, ktorý potápačom pomáhal.

 Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Film od režiséra Kirchhoffa porovnáva Pražskú jar s Nežnou revolúciou
<< predchádzajúci článok
Vesmírna loď Starliner sa v sobotu nespojí s ISS

Video: Potápači osadili sviatočný stromček na dne Bajkalského jazera - diskusné fórum čitateľov