05. marca 2013

Futbalisti španielskeho Realu Madrid zvládli utorňajšiu osemfinálovú odvetu Ligy majstrov 2012/2013 na trávniku Manchestru United, kde zvíťazili 2:1 a postúpili do štvrťfinále. Zverenci ...

real BRATISLAVA 5. marca (WEBNOVINY) - Futbalisti španielskeho Realu Madrid zvládli utorňajšiu osemfinálovú odvetu Ligy majstrov 2012/2013 na trávniku Manchestru United, kde zvíťazili 2:1 a postúpili do štvrťfinále.

Zverenci Josého Mourinha si z domáceho trávnika priviezli na Old Trafford zradnú remízu 1:1 a v úvode druhého polčasu dokonca prehrávali 0:1 vlastencom stopéra Sergia Ramosa. Do karát im však v 57. minúte výrazne zahralo zbytočné vylúčenie domáceho krídelníka Naniho. Striedajúci záložník Luka Modrič sedem minút po svojom príchode na ihrisko utešenou strelou k ľavej žrdi vyrovnal, krátko po ňom Cristiano Ronaldo rozhodol o víťazstve hostí.

V utorňajšom druhom stretnutí si Borussia Dortmund hravo poradila s ukrajinským Šachtarom Doneck 3:0. Nemecký šampión po sľubnej remíze 2:2 z Donbass Areny v domácej odvete gólmi Felipeho Santanu a Götzeho už v prvom polčase zamiesil na postup, po zmene strán pridal tretí "klinec" Blaszczykowski.

Súhrn výsledkov utorňajších odvetných osemfinálových stretnutí futbalovej Ligy majstrov 2012/2013:

Manchester United (Angl.) - Real Madrid (Šp.) 1:2 (0:0)
- prvý zápas: 1:1, do štvrťfinále postúpil Real Madrid
Góly: 48. Sergio Ramos (vlastný) - 66. Modrič, 69. Cristiano Ronaldo, ČK: 57. Nani (Manchester), rozhodoval: Cüney Cakir (

Borussia Dortmund (Nem.) - Šachtar Doneck (Ukr.) 3:0 (2:0)
- prvý zápas: 2:2, do štvrťfinále postúpila Borussia Dortmund
Góly: 31. Felipe Santana, 37. Götze, 59. Blaszczykowski, rozhodoval: Skomina (Slovin.)