Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

22. mája 2015

Video: Šesťročné dievčatko boduje, vysmialo šachového majstraMladučký talent nevyniká len v šachu.Zdieľať
Video: Šesťročné dievčatko boduje, vysmialo šachového majstraŠesťročné dievčatko prekonalo jedného z najlepších šachových majstrov v Nórsku. Na nedávnej súťaži nad súperom hravo zvíťazilo, o mladom talente informuje aj denník Local.

"Hrala úžasne. Je omnoho lepšia ako bol Magnus Carlsen v jej veku," porovnal mladučkú hráčku s nórskym veľmajstrom porazený majster Simen Agdestein. Ten stihol vyhrať už sedem nórskych šachových šampionátov a je jedným z najlepších hráčov posledného desaťročia.

Na poslednej exhibícii ho však porazila šikovná škôlkárka Lykke-Merlot Helliesen. Na obranu majstra je nutné dodať, že počas spomínaného turnaja hral naraz proti deviatim detským šachistom. Majster sa po prehre nevyhováral, naopak, mladému talentu zložil poklonu.Šesťročná hviezdička pritom začala hrať šach len pred šiestimi mesiacmi. Jej matka tvrdí, že strategická hra si ju hneď získala.

Lykke-Merlot pritom už od útleho veku prejavovala nadanie v rôznych oblastiach – ako trojročná napríklad dokázala otcovi sama zaviazať kravatu na päť rôznych spôsobov.

"Šach ju fascinuje. Nikdy sme ju do toho nenútili, hra ju jednoducho baví," dodala matka.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Video: Nikto nečakal, ako seniorka zareaguje na pouličného zabávača
<< predchádzajúci článok
Nový videoklip Taylor Swift prekonal rekord na kanáli Vevo

Video: Šesťročné dievčatko boduje, vysmialo šachového majstra - diskusné fórum čitateľov