19. septembra 2010

Víkendové výsledky futbalovej I. ligy

9. kolo futbalovej I. ligy 2010/2011: SOBOTA MFK Dolný Kubín - FK Bodva Moldava nad Bodvou 2:1 (1:1) Góly: 17. a 53. Siman (oba z pok. kopu) - 40. Kokanovič, ...

futbal lopta Foto: SITA, APBRATISLAVA 19. septembra (WEBNOVINY) - 9. kolo futbalovej I. ligy 2010/2011:

SOBOTA

MFK Dolný Kubín - FK Bodva Moldava nad Bodvou 2:1 (1:1)
Góly: 17. a 53. Siman (oba z pok. kopu) - 40. Kokanovič, ŽK: 20. Hanzuš, 43. Brezničan, 71. Smrek (všetci Moldava nad Bodvou), rozhodovali: P. Hrčka - Petríček, M. Sluk, 450 divákov
Pre domácich to bol veľmi ťažký zápas, ktorý rozhodol svojimi dvoma prienikmi Zahradník. V oboch prípadoch bol spomenutý útočník Dolného Kubína faulovaný a z pokutových kopov sa v 17. a 53. min nemýlil Siman. Hostia potvrdili svoje kvality, ale až na vyrovnávajúci gól Kokanoviča si výraznejšiu šancu nevypracovali.

MFK Zemplín Michalovce - LAFC Lučenec 1:0 (0:0)
Gól: 50. Paulovčák, ŽK: 31. Ruskovský, 38. L. Hruška, 55. T. Opiela, 89. Jakubčo - 88. M. Gálik, rozhodovali: Ježík - Mikulaj, Poláček, 674 divákov
Domáci nastúpili na zápas po sérii troch prehier, a preto od začiatku mysleli iba na víťazstvo. Hoci mali Michalovčania v prvom polčase viac šancí, skóre sa nemenilo. O všetkom rozhodol v 50. min gól domáceho Miroslava Paulovčáka, ktorý zblízka na dvakrát prekonal brankára Mária Michalíka. Ten vzápätí ešte zneškodnil tri ďalšie stopercentné šance futbalistov MFK Zemplín. Keď hostia z Lučenca zo záverečného tlaku nič nevyťažili, tešili sa Michalovčania z tesného víťazstva.

MŠK Rimavská Sobota - AS Trenčín 0:0
ŽK: 62. Vargic, 75. Migaľa, 79. Obročník - 31. T. Peciar, 54. Baez, rozhodovali: Perašín - Cuninka, Bobko, 412 divákov
V prvej dvadsaťminútovke boli aktívnejší hostia z Trenčína, najmä zásluhou Vojtecha Horvátha, ktorý niekoľkokrát ohrozil bránku strelami z diaľky a raz trafil aj brvno. V polovici druhého polčasu sa hra vyrovnala. Domáci mali niekoľko možností Sedlákom, no tiež bez gólového efektu. Najväčšiu šancu spálili hráči Rimavskej Soboty v 74. min, keď strelu striedajúceho Csabu Juhásza vyrazil brankár Volešák.

MFK Tatran AOS Liptovský Mikuláš - FC Petržalka 1898 0:1 (0:0)
Gól: 80. Schranz, ŽK: 43. J. Kapláň - 44. V. Pončák, rozhodovali: Sedlák - Jenčura, Borsányi, 1830 divákov
V zápase tabuľkových susedov hostia vystrelili na bránku domácich po prvý raz v 53. minúte. Domáci Latiak nevyužil naopak dve tutovky, dôraz pri zakončení chýbal aj Michalovi Babicovi. Keď rekordná návšteva 1830 divákov čakala, že sa zápas skončí bezgólovou remízou, unikol v 80. min Schranz a zariadil pre hostí tri cenné body.

Slovan Duslo Šaľa - ŠK SFM Senec 0:1 (0:0)
Gól: 73. Belkovics, bez kariet, rozhodovali: Horváth - Bóllo, Ádám, 386 divákov
V prvom polčase mohla ísť Šaľa do vedenia, keď mala tri vyložené gólové príležitosti, ale brankár Matlák a smola v koncovke rozhodli o tom, že skóre sa nemenilo. Po obrátke hrali hostia zo Senca ofenzívnejšie, vyrovnali hru. V 73. min využil Belkovics chybu v obrane Dusla a skóroval - 0:1. Záverečná snaha domáceho tímu priniesla príležitosti Jakubičku a Mujkoša, ale Senčania ubránili tesné víťazstvo.

NEDEĽA

MFK Ružomberok "B" - FK Púchov 0:1 (0:0)
Gól: 86. Šupák, ŽK: 66. Karásek, 71. Gejdoš - 38. Kopiš, 79. Kučerňák, 80. M. Svorada, rozhodovali: Gabriel - Lieskovský, Jankovič, 198 divákov
Už v 6. min boli domáci blízko gólu, na Shaqiriho center sprava Gallo pred odkrytou bránkou nedočiahol. V ďalšom priebeho prvého polčasu však už bolo zaujímavejších momentov poskromne, obe mužstvá predvádzali len priemerrný futbal. Druhé dejstvo začali obaja súperi živšie, k vážnejším príležitostiam sa však ani jeden z nich nevedel dostať. O všetkom sa rozhodlo 4 minúty pred naplnením riadneho hracieho času, keď Šupák z trestného kopu prekonal Okoličániho v ružomberskej bránke a stanovil konečný výsledok na 1:0 pre Púchov.