05. marca 2006

Víťazkou obrovského slalomu Riendová

Víťazkou nedeľňajšieho obrovského slalomu žien v rámci Svetového pohára v alpských lyžiarskych disciplínach v nórskom stredisku Hafjell sa stala Španielka Maria Jose Riendová. Špecialistka na ...

HAFJELL 5. marca (SITA) - Víťazkou nedeľňajšieho obrovského slalomu žien v rámci Svetového pohára v alpských lyžiarskych disciplínach v nórskom stredisku Hafjell sa stala Španielka Maria Jose Riendová. Špecialistka na túto disciplínu vyhrala štvrtý "obrák" v aktuálnej sezóne 2005/2006, šiesty v kariére a aspoň čiastočne si tak vynahradila sklamanie z nedávnych ZOH v Turíne, kde obsadila vo svojej najsilnejšej disciplíne až 13. miesto. Druhé miesto si v nedeľu v Hafjelli so stratou 0,25 s vybojovala Rakúšanka Nicole Hospová, tretia bola Fínka Tanja Poutiainenová (+0,52), ktorá po 1. kole ešte viedla. Celkovú líderskú pozíciu vo Svetovom pohári si udržala Chorvátka Janica Kosteličová, ktorá skončila na 6. mieste. V hodnotení obrovského slalomu vedie Švédka Anja Pärsonová, v Hafjelli piata. Jediná Slovenka na štarte Veronika Zuzulová nedokončila 1. kolo.

Obrovský slalom žien v Hafjelli (Nór.):
1. Maria Jose Riendová (Šp.) 2:22,64 min, 2. Nicole Hospová (Rak.) +0,25, 3. Tanja Poutiainenová (Fín.) +0,52, 4. Michaela Dorfmeisterová (Rak.) +0,65, 5. Anja Pärsonová (Švéd.) +0,79, 6. Janica Kosteličová (Chorv.) +0,81, 7. Genevieve Simardová (Kan.) +1,00, 8. Karen Putzerová (Tal.) +1,25, 9. Tina Mazeová (Slovin.) +1,53, 10. Nadia Fanchiniová (Tal.) +1,57.