26. januára 2011

Víťazstvo Liverpoolu, Pantsilov vlastenec

Futbalisti FC Liverpool zvíťazili v druhom stretnutí v rade, v stredajšom dohrávanom dueli Premier League 2010/2011 ...

bez nazvu Steve Sidwell z Fulhamu uteká liverpoolskemu hráčovi Raulovi Meirelesovi.Foto: SITA/AP LIVERPOOL 26. januára (WEBNOVNY) - Futbalisti FC Liverpool zvíťazili v druhom stretnutí v rade, v stredajšom dohrávanom dueli Premier League 2010/2011 si poradili s FC Fulhamom na domácej pôde 1:0 a nadviazali na víkendový ligový triumf 3:0 na pôde Wolverhamptonu Wanderers. O nesmierne cenné tri body pre domáci tím sa v stredu večer postaral na Anfield Road hosťujúci obranca John Pantsil, ktorý si dal nešťastného vlastenca. Liverpool sa po víťazstve posunul na 7. priečku, Fulham zostal pätnásty. V drese "The Reds" odohral opäť celé stretnutie slovenský reprezentačný stopér Martin Škrtel a svojím výkonom sa pričinil o druhé čisté konto pre zverencov trénera Kennyho Dalglisha v rade.

Výsledok stredajšieho dohrávaného stretnutia najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League 2010/2011:
FC Liverpool - FC Fulham 1:0 (0:0)
Gól: 52. J. Pantsil (vlastný)
Martin Škrtel (Liverpool) odohral celý duel.

Anglicko - Ligový pohár

Futbalisti Birminghamu City po dráme postúpili do finále anglického Ligového pohára 2010/2011, keď v stredajšej semifinálovej odvete zdolali West Ham United na domácej pôde 3:1 po predĺžení. V prvom dueli sa z triumfu 2:1 tešili "kladivári". Postupový gól strelil v stredajšom súboji v štvrtej minúte predĺženia Craig Gardner. Birmingham City sa vo finále vo Wembley stretne s favorizovaným londýnskym FC Arsenal.

Výsledok stredajšej semifinálovej odvety anglického Ligového pohára (Carling Cupu) vo futbale 2010/2011:
Birmingham City - West Ham United 3:1 po predĺžení (2:1, 0:1) - prvý zápas: 1:2, do finále postupuje Birmingham City
Góly: 59. L. Bowyer, 79. R. Johnson, 94. C. Gardner - 31. C. Cole

Taliansko - Pohár

V stredajších štvrťfinálových stretnutiach Talianskeho pohára vo futbale 2010/2011 si postup medzi najlepšie kvarteto zabezpečili oba milánske veľkokluby. AC najskôr podvečer zdolal Sampdoriu Janov na jej pôde najtesnejším rozdielom 2:1 zásluhou dvoch presných zásahov Alexandra Pata. Obhajca trofeje Inter potom neskoro večer spečatil svoj postup na ihrisku SSC Neapol až v penaltovom rozstrele, ktorý vyhral 5:4. Zápas sa v riadnom hracom čase aj po predĺžení skončil nerozhodne bez gólov 0:0. Slovenský stredopoliar Marek Hamšík absolvoval v drese domácich "Partenopei" celý duel.

Súhrn výsledkov stredajších štvrťfinálových zápasov Talianskeho pohára vo futbale (hralo sa na jedno stretnutie):

Sampdoria Janov - AC Miláno 1:2 (0:2) - do semifinále postupuje AC Miláno
Góly: 51. Guberti - 17. a 22. Pato

SSC Neapol - Inter Miláno 0:0 po predĺžení, na pok. kopy 4:5 - do semifinále postupuje Inter Miláno
Marek Hamšík (Neapol) odohral celé stretnutie.

Holandsko - Pohár

FC Twente - PSV Eindhoven 1:1 po predĺžení, na pok. kopy 7:6 - postupuje Twente
FC Utrecht - Groningen 3:2 - postupuje Utrecht

Portugalsko - I. liga
FC Porto - Nacional 3:0

Škótsko - I. liga

Súhrn výsledkov stredajších stretnutí 24. kola najvyššej škótskej futbalovej súťaže:

Celtic Glasgow - Hearts 4:0
Marián Kello (Hearts) odchytal celý duel.

Hibernian - Glasgow Rangers 0:2
Vladimír Weiss ml. (Rangers) odohral celý zápas.

Inverness - Aberdeen 0:2

St. Johnstone - Motherwell 1:0

St. Mirren - Dundee United 1:1