Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

06. decembra 2023

Vláda odvolala viacerých doterajších prednostov okresných úradov, zároveň však vymenovala aj novýchVláda v stredu odvolala viacerých doterajších a zároveň k 15. decembru vymenovala nových prednostov okresných úradov. Vláda vymenila 33 prednostov V Trnavskom kraji nahradíZdieľať
654008a1274d2967501561 676x451 6.12.2023 (SITA.sk) - Vláda v stredu odvolala viacerých doterajších a zároveň k 15. decembru vymenovala nových prednostov okresných úradov.

Vláda vymenila 33 prednostov


V Trnavskom kraji nahradí Martina Turčana vo funkcii prednostu Okresného úradu Trnava Jaroslav Barcaj, Annu Abramovičovú vo funkcii prednostky Okresného úradu Skalica vystrieda Lukáš Valúch, Luciu Rakovú vo funkcii prednostky Okresného úradu Hlohovec zas Tibor Veľký a Jána Duranského vo funkcii prednostu Okresného úradu Galanta nahradí Eva Slaninová.

Celkovo vláda na stredajšom rokovaní vymenila 33 prednostov okresných úradov. Rozhodla o odvolaní doterajších prednostov okresných úradov aj v deviatich z jedenástich okresov Žilinského kraja k 14. decembru 2023.

Na návrh ministra vnútra zároveň vymenovala ich nástupcov s účinnosťou od 15. decembra 2023. Zmena prednostovských postoch okresných úradov nenastala v Čadci a Žiline.

Zmeny na prednostovských stoličkách


Novým prednostom Okresného úradu v Liptovskom Mikuláši sa namiesto odvolaného Jozefa Repaského stane Jakub Haluška. Zmena nastane aj na prednostovskej stoličke v Ružomberku, kde Radoslava Saláka vystrieda Ingrid Davidíková. Okresný úrad v Turčianskych Tepliciach povedie namiesto odvolaného Miroslava Poliaka Marianna Ballová.

Novým prednostom Okresného úradu v Kysuckom Novom Meste sa po dnešnom rozhodnutí vlády stane od 15. decembra 2023 Marcela Lisková a vo funkcii nahradí odvolanú Annu Barillovú. Odvolaný bol aj doterajší prednosta Okresného úradu v Martine Vladimír Polakovič, ktorého vystrieda Miroslav Kovalčík. Okresný úrad v Bytči povedie namiesto odvolaného Michala Drábika Roman Raždík.

Okresy na Orave


Prednostovské zmeny nastanú od polovice decembra aj vo všetkých troch okresoch na Orave. Dolnokubínsky okresný úrad povedie Anton Vraňák, ktorý vo funkcii prednostu vymení odvolaného Pavla Ľorka.

Zmena nastane aj na prednostovskej stoličke v Námestove, kde Danicu Hollú vystrieda Róbert Srogončík. Novým prednostom Okresného úradu v Tvrdošíne sa po dnešnom rozhodnutí vlády stane od 15. decembra 2023 Dalida Haťapková a vo funkcii nahradí odvolaného Jána Kaššáka.

Východné Slovensko


Noví prednostovia nastúpia k 15. decembru aj v okresoch Košice, Košice-okolie, Michalovce, Rožňava, Spišská Nová Ves, Trebišov, Gelnica a Sobrance. Na poste prednostu OÚ Košice Martina Semana nahradí Martin Petruško, ktorý pôsobí ako prednosta na miestnom úrade Mestskej časti Košice - Nad jazerom.

Novým prednostom OÚ v okrese Košice-okolie bude Tomáš Kysela, ktorý nahradí Zuzanu Vozár Kakaščíkovú. Vo funkcii prednostu OÚ Michalovce nahradí Michal Galan doterajšiu prednostku Janu Margovú.

Novým prednostom OÚ Rožňava bude Marian Varga namiesto Jaroslava Šípa. V Spišskej Novej Vsi namiesto Márie Dudžákovej nastúpi na miesto prednostu OÚ Branislav Rusiňák.

Novým prednostom OÚ v Trebišove bude Júlis Hajdu a nahradí Gejzu Goreho. V Gelnici bude novým prednostom OÚ Anton Bašniar namiesto doterajšieho Petra Balogu. Posledným vymeneným prednostom v Košickom kraji bude prednosta OÚ Sobrance, kde Mariána Škirdu nahradí Marcel Gliganič.

Trenčiansky kraj


Vláda SR rozhodla aj o odvolaní doterajších prednostov okresných úradov v ôsmich z deviatich okresov Trenčianskeho kraja k 14. decembru 2023. Na návrh ministra vnútra zároveň vymenovala ich nástupcov s účinnosťou od 15. decembra 2023. Zmena zatiaľ nenastala na poste prednostu Okresného úradu v Považskej Bystrici.

Novým prednostom Okresného úradu v Trenčíne sa namiesto odvolaného Romana Kozáčka stane Peter Parák. Prednostu Okresného úradu v Bánovciach nad Bebravou Dáriusa Saba nahradí Jozefína Novotná.

Zmena nastane aj na prednostovskej stoličke v Novom Meste nad Váhom, kde Emu Maggiovú vystrieda bývalý primátor Jozef Trstenský. Okresný úrad v Prievidzi povedie namiesto odvolaného Juraja Gordana Igor Vavro.

Novým prednostom Okresného úradu v Ilave sa po dnešnom rozhodnutí vlády stane od 15. decembra 2023 Michal Prostinák a vo funkcii nahradí odvolanú Alenu Hanusovú. Odvolaný bol aj doterajší prednosta Okresného úradu v Myjave Stanislav Tomič, ktorého vystrieda Ingrid Vrkočová. Okresný úrad v Partizánskom povedie namiesto odvolaného Petra Paulíka Ľubomír Fiksel a v Púchove vystrieda Mariána Herdela na prednostovskej stoličke Stanislav Taraba.

Bratislavský kraj


V Bratislavskom kraji z funkcie prednostu OÚ Bratislava odvolali Branislava Borovského a na jeho miesto vymenovali Rastislava Gajarského. Z funkcie prednostu OÚ Malacky odvolali Jozefa Chynoranského, na jeho miesto vymenovali Róberta Peťka.

Z funkcie prednostu OÚ Pezinok odvolali Bohuša Chochlíka, na jeho miesto vymenovali Ľudovíta Kavjaka. Z funkcie prednostu OÚ Senec odvolali Katarínu Sowiňsku a na jej miesto vymenovali Tomáša Pokorného.


Zdroj: SITA.sk - Vláda odvolala viacerých doterajších prednostov okresných úradov, zároveň však vymenovala aj nových © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Armáda obkľúčila dom lídra Hamasu v Pásme Gazy, Netanjahu zdôraznil, že izraelské sily môžu dosahovať kamkoľvek
<< predchádzajúci článok
Vláda schválila návrh na riešenie havarijného stavu kvality ovzdušia v Jelšave