Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

15. mája 2019

Vláda vyčlenila na okres Trebišov 1,25 milióna eurNa snímke uprostred predseda vlády SR Peter Pellegrini a ďalší členovia vlády SR počas výjazdového rokovania vlády SR v Hanušovciach nad Topľou.Zdieľať
Na snímke uprostred predseda vlády SR Peter Pellegrini a ďalší členovia vlády SR počas výjazdového rokovania vlády SR v Hanušovciach nad Topľou. Foto: TASR – Roman Hanc
Trebišov 15. mája (TASR) - Vláda pod vedením Petra Pellegriniho (Smer-SD) rozdelila počas svojho stredajšieho výjazdového rokovania v Trebišove 1,25 milióna eur. Ide o prostriedky z rozpočtovej rezervy, respektíve zo zdrojov kapitoly Všeobecná pokladničná správa, a to pre okres Trebišov, ktorý patrí medzi najmenej rozvinuté. Regionálny príspevok má byť uvoľnený do 30. júna.


Pôvodne plánovaná suma jeden milión eur bola na základe požiadaviek na rokovaní zvýšená o 250.000 eur. Ako spresnil podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši (Smer-SD), z toho 130.000 eur pôjde mestu Trebišov na dokončenie infraštruktúry futbalového štadióna, aby na ňom mohli hrať svoje súťaže mládežnícke kluby a aby spĺňali kritériá Slovenského futbalového zväzu. „Na základe požiadavky primátora mesta Kráľovský Chlmec bolo schválených dodatočných 100.000 eur na rekonštrukciu miestnych komunikácií, ktoré sú v nevyhovujúcom stave pre rekonštrukciu infraštruktúry, akou je vodovod v meste. Navyše bolo schválených ešte 20.000 eur pre obec Veľaty, ktorá vytvorila úspešný sociálny podnik,“ povedal.Kabinet podľa pôvodného návrhu vyčlenil napríklad mestu Trebišov 200.000 eur na zateplenie a revitalizáciu kultúrneho a spoločenského strediska a úpravu okolia, Čiernej nad Tisou 90.000 eur na rekonštrukciu a modernizáciu domu smútku. Sečovce dostanú 34.000 eur na rekonštrukciu strechy, zateplenie budovy, interiérové úpravy a rekonštrukciu toaliet klubu dôchodcov. Suma 30.000 eur pôjde Cirkevnej základnej škole s materskou školou sv. Juraja v Trebišove na vybudovanie futbalového ihriska pre deti a mládež. Peniaze dostala napríklad aj obec Sirník, 15.000 eur je určených na vybudovanie mládežníckeho fitnes parku. Okrem iných získala financie aj Pravoslávna cirkevná obec, farnosť Brezina, na rekonštrukciu strechy a dlažby pravoslávneho chrámu pôjde 13.000 eur.

Vláda vyčlenila peniaze aj pre ďalšie obce na výstavbu chodníkov a miestnych komunikácií či na rekonštrukciu kultúrnych domov. Finančnú pomoc dostali tiež viaceré cirkvi a zväzy.Vláda svoj ďalší z dvojdňových výjazdov v najmenej rozvinutých regiónoch Slovenska začala v utorok (14. 5.) v Hanušovciach nad Topľou.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Palestínčania si pripomínajú výročie masového vysídlenia obyvateľov
<< predchádzajúci článok
V Trenčíne chcú vytlačiť z centra cezpoľných, zvyšujú ceny parkovného

Vláda vyčlenila na okres Trebišov 1,25 milióna eur - diskusné fórum čitateľov