Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

09. októbra 2011

Vlek na Chopok bude fungovať aj po výstavbe funiteluChrbát Luková-Chopok už nebude trpieť odfúkavaním snehu zo zjazdovky a zvýši sa aj bezpečnosť lyžiarov vo vysokohorskom prostredíZdieľať
Lyžiarsky vlek na Chopok v Nízkych Tatrách bude počas zimy v prevádzke a fungovať bude súbežne aj po spustení lanovky v budúcom roku. Pre agentúru SITA to potvrdila riaditeľka PR Tatry mountain resorts Katarína Šarafínová. "V prevádzke bude pokiaľ počasie a snehová pokrývka dovolia jeho prevádzku, čiže rovnako ako v minulých sezónach. Bohužiaľ, tých dní nie je dostatočný počet, preto sme sa po rokoch opäť rozhodli Chopok prepojiť aj lanovkou-funitelom. Bude zvládať silný vietor do 120 km/h. Vlek ponecháme, bude pre nás rezervným prepravným prostriedkom v situáciách, kedy by funitel nepremával,“ vysvetlila.

Na otázku, či v súvislosti s výstavbou funitelu počítajú aj so zvýšením bezpečnosti na svahu medzi Chopkom a Lukovou vo vysokohorskom teréne odpovedala: "Áno, je to súčasťou projektu. Celkové náklady na realizáciu sú vyše 20 mil. € len v tomto roku.“ V rámci projektu vybudujú nové bezpečnostné prvky a veterné zábrany, keďže oblasť patrí medzi najveternejšie na Slovensku a kvôli vetru trpela nedostatkom snehu. Garancia snehu v novej sezóne bude päť mesiacov, keďže zasnežovanie bude až do nadmorskej výšky 1 843 metrov,“ podotkla Šarafínová.

(SITA)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Premiérka nespojí euroval s dôverou vlády, tvrdí Sulík
<< predchádzajúci článok
V USA od začiatku roka skrachovalo 76 bánk