Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

31. júla 2021

Trump mal naliehať na ministerstvo spravodlivosti, aby vlaňajšie voľby vyhlásilo za skorumpovanéBývalý americký prezident Donald Trump údajne naliehal na ministerstvo spravodlivosti, aby minuloročné voľby vyhlásilo za „skorumpované“ a tým ...Zdieľať
trump_arizona_42084 3a693c33d7d04a9eb85929a1186e83d4 676x451 31.7.2021 (Webnoviny.sk) - Bývalý americký prezident Donald Trump údajne naliehal na ministerstvo spravodlivosti, aby minuloročné voľby vyhlásilo za „skorumpované“ a tým mu umožnilo napadnúť ich výsledok v Kongrese.


Vyplýva to zo záznamu z konverzácie, ktorý zverejnila v piatok dolná komora Kongresu, Snemovňa reprezentantov.

Tajomník poskytol svoje poznámky


„Povedzte jednoducho, že voľby boli skorumpované a zvyšok nechajte na mňa a republikánskych poslancov,“ povedal údajne Trump 27. decembra v telefonickom rozhovore so svojim poradcom Jeffreym Rosenom, ktorý bol v tom čase úradujúcim generálnym prokurátorom.

Účastníkom konverzácie bol aj vtedajší Rosenov tajomník Richard Donoghue, ktorý Snemovni poskytol svoje rukou písané poznámky.

Rosen mal exprezidentovi povedať, že v možnostiach ministerstva nie je zmeniť výsledky volieb.

Šiesti ľudia pôjdu pred výbor


Ministerstvo spravodlivosti tento týždeň povolilo šiestim svedkom, medzi nimi aj Rosenovi a Donoghuemu, dostaviť sa pred vyšetrovací výbor Snemovne reprezentantov a odpovedať na všetky otázky.

Po voľbách z 3. novembra 2020 Trump opakovane hovoril o rozsiahlych volebných podvodoch. Žaloby týkajúce sa údajných nezrovnalostí však zamietli desiatky súdov po celej krajine.


Zdroj: Webnoviny.sk - Trump mal naliehať na ministerstvo spravodlivosti, aby vlaňajšie voľby vyhlásilo za skorumpované © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vo Francúzsku sa opäť protestuje proti pandemickým opatreniam, na muške sú aj covid pasy
<< predchádzajúci článok
USA rozšírili sankcie voči Kube, namierené sú proti najvyšším predstaviteľom polície

Trump mal naliehať na ministerstvo spravodlivosti, aby vlaňajšie voľby vyhlásilo za skorumpované - diskusné fórum čitateľov