Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Auto moto

20. júla 2007

Vo Sverepci súčasne MS MX3 a ME MX2 v motokrosePo viac ako osemročnej prestávke zapríčinenej výstavbou diaľnice a po niekoľkých podujatiach národných majstrovstiev v country crosse alebo motokrose, sa do Sverepca opäť chystá svetová a európska ...Zdieľať

SVEREPEC 20. júla (WEBNOVINY) - Po viac ako osemročnej prestávke zapríčinenej výstavbou diaľnice a po niekoľkých podujatiach národných majstrovstiev v country crosse alebo motokrose, sa do Sverepca opäť chystá svetová a európska špička motokrosárov. Cez víkend (21. a 22. júla) sa na novej trati v Národnom kros centre Sverepec uskutočnia majstrovstvá sveta v motokrose jednotlivcov triedy MX3 a majstrovstvá Európy v motokrose triedy MX2.

"V uplynulých rokoch sme museli na rôznych stretnutiach s ľuďmi zo zákulisia odpovedať na otázky, čo je so Sverepcom, a či sa tam ešte niekedy bude pretekať. Preto som bol rád, keď som im konečne mohol oznámiť našu kandidatúru na usporiadanie MS a ešte viac ma tešilo, že nám podujatie priklepli," povedal prezident Slovenskej motocyklovej federácie (SMF) Peter Smižík. SMF poverila organizáciou uvedených podujatí dlhoročného, skúseného usporiadateľa Združenie Pobys Považská Bystrica. "Areál sa nám podarilo zrekonštruovať podľa našich predstáv. Postavili sme novú, kratšiu trať, ktorá bude merať 1508 metrov. Snažili sme sa vytvoriť atraktívny a technicky náročný okruh. Na rozdiel od minulosti bude na konci štartovej rovinky tentoraz 180-stupňová zákruta doprava. Všetko je pripravené, jediné, čo nám robí starosti, je počasie. Preto budeme už od štvrtka trať s pomocou dobrovoľných hasičských zborov a ôsmich hydrantov pravidelne polievať, aby nebola suchá," priblížil aktuálnu situáciu predseda organizačného výboru Peter Turányi.

V štartovných listinách figuruje zatiaľ 124 jazdcov z 22 krajín, z toho je na MS prihlásených 48 jazdcov a na ME 76 pretekárov. V triede MX3 budú vo Sverepci štartovať prví traja jazdci priebežného poradia šampionátu Sven Breugelmas (Belg.), Yves Demaria (Fr.) a Christophe Martin (Fr.). Na európsky šampionát v triede MX2 sú prihlásení aj prví dvaja jazdci priebežného poradia Talian Deny Philippaerto a Francúz Khounsith Vongsana. Zo slovenských pretekárov a jazdcov štartujúcich s licenciou SMF sú na MS prihlásení Josef Kulhavý (štartové číslo 150) , Peter Pipich (180), Tomáš Pavlovčík (100) a český jazdec s licenciou SMF David Kulhavý (179). Chýbať budú pôvodne nominovaní Andrej Bilčík a Radek Bohuslav. Prvý menovaný sa počas prípravy zranil a Bohuslav je spolu so Štefanom Svitkom nominovaný na I. Európske hry neolympijských športoch v Kyjeve, ktoré sa konajú presne v termíne konania motokrosového šampionátu vo Sverepci. V štartovnej listine ME MX2 je SMF zastúpená šesticou jazdcov: Tomáš Bučenec (štartové číslo 15), Martin Kohút (187), Štefan Cirbus (191), Patrik Juhász a dvojica zahraničných jazdcov štartujúcich s licenciou SMF - Belgičan Tommy Rau (188) a český jazdec Jiří Kotrla (811).

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Festival Viva Musica! – deväť večerov plných hviezd
<< predchádzajúci článok
V Česku operovali srdce prvej HIV pozitívnej pacientke