09. júla 2010

VOLEJBAL-EL: Slováci zdolali Veľkú Britániu 3:0

Jozef Piovarči (vpravo) a Peter Michalovič (druhý z prava) so spoluhráčmi zo Slovenska počas zápasu Európskej ligy mužov vo volejbale Foto: SITA/Martin Havran NITRA 9. júla (WEBNOVINY) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti ...

bez nazvu Jozef Piovarči (vpravo) a Peter Michalovič (druhý z prava) so spoluhráčmi zo Slovenska počas zápasu Európskej ligy mužov vo volejbale

NITRA 9. júla (WEBNOVINY) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti zvíťazili v prvom zápase záverečného 6. kola základnej fázy Európskej ligy v Nitre nad výberom Veľkej Británie hladko 3:0. V tabuľke A-skupiny sa vďaka tomuto triumfu odlepili od dna a preskočili práve Veľkú Britániu. Záverečný zápas celej súťaže odohrajú tieto dva tímy v sobotu opäť v Nitre od 18.00

V druhom piatkovom dueli tejto skupiny v súboji už istých postupujúcich do budúcotýždňového Final Four zvíťazilo v Konstanci Španielsko nad domácim Rumunskom po päťsetovom boji 3:2 a upevnilo si tak líderskú pozíciu v tabuľke.

A-skupina: Slovensko - Veľká Británia 3:0 (15, 19, 21)
80 min, rozhodovali: Vilimanovič (Srb.) a Jacyna (Poľ.), 800 divákov
Zostava SR: Bencz, Zaťko, L. Diviš st., Piovarči, M. Kubš, Hukel, libero Ondrušek (M. Sopko ml., Hollý, Jakubov). Tréner: E. Zanini.

Slovákom vyšiel nástup do zápasu a veľmi rýchlo si vybudovali niekoľkobodový náskok. Prevýšili súpera najmä v kvalite servisu, Briti mali problémy s prihrávkou a to bola voda na mlyn domácim volejbalistom. Postupne bodový odstup družstiev narastal a konečný výsledok prvého setu 25:15 je reálnym odrazom diania na ihrisku.

Slovenskí zverenci talianskeho trénera Emanueleho Zaniniho pokračovali vo valcovaní súpera aj na začiatku druhého dejstva. Už na prvý technický oddychový čas išli so šesťbodovým náskokom (8:2). Potom však prišla chvíľková strata koncentrácie a možno zapracovalo podvedomie, že súper je o triedu nižšie, a o chvíľu už viedli iba o bod (13:12). Potom sa Slováci spamätali, do konca setu potvrdzovali rolu favorita a opäť bol z toho jednoznačný výsledok - 25:19.

Tretí set bol dlho vyrovnaný, v úvode dokonca mali mierne navrch hostia. V druhej polovici však už "zaniniovci" opäť hrali svoju hru a poľahky dotiahli set k víťazstvu 25:21 a celý zápas vyhrali 3:0.

Emanuele Zanini (tréner SR): "Sme spokojní. Tieto dva zápasy sú pre nás dôležité v tom, že chceme sezónu ukončiť čo najlepšie. Moji hráči predviedli dnes výborný výkon, boli lepší v každej činnosti a udržali si po celý zápas koncentráciu. Dúfam, že v sobotu sa nám to podarí zopakovať, aj keď to nebude jednoduché, pretože máme mladý tím."