03. marca 2010

VOLEJBAL: Súhrn zápasov štvrťfinále extraligy žien

Súhrn výsledkov stredajších druhých zápasov štvrťfinále (1. kolo) play-off slovenskej extraligy žien vo volejbale (hrá sa na 3 víťazstvá): VK Spišská Nová ...

Ilustračné foto SITA

BRATISLAVA 3. marca (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov stredajších druhých zápasov štvrťfinále (1. kolo) play-off slovenskej extraligy žien vo volejbale (hrá sa na 3 víťazstvá):

VK Spišská Nová Ves - VK Senica 0:3 (-14, -10, -23) - stav série 0:2
69 min, rozhodovali: Hank a Tiňo, 250 divákov
Prvé dva sety hrali domáce ustráchane a Seničanky boli jednoznačne lepšie. Hráčky Spišskej Novej Vsi sa osmelili až v záverečnom treťom sete, v ktorom najviac potrápili svoje súperky. Seničanky však vyhrali aj tretie dejstvo a získali druhý bod v štvrťfinálovej sérii hranej na tri víťazstvá.

UKF Nitra - ŠK ŽU Žilina 0:3 (-18, -17, -11) - stav série 0:2
67 min, rozhodovali: Vaško a Tomčáni, 100 divákov
Žilina podala v druhom štvrťfinálovom zápase play-off výborný výkon. Domáce hráčky svojim súperkám nestačili a duel prehrali hladko 0:3. Žilinčanky si víťazstvom vybojovali druhý bod v sérii hranej na tri víťazstvá.

MŠK Žiar nad Hronom - VK Slávia UK Bratislava 0:3 (-20, -14, -19) - stav série 0:2
64 min, rozhodovali: Matis a Matúš, 80 divákov
Volejbalistky Slávie bez problémov potvrdili úlohu favoritiek aj v druhom štvrťfinálovom zápase. Domáce v prvom a treťom sete dosť vzdorovali, ale skúsenosť a kvalita slávistiek slávili úspech. Bratislavské vysokoškoláčky potrebujú na postup do semifinále ešte jedno víťazstvo.