27. apríla 2006

Volejbalisti VKP Bratislava získal deviaty slovenský titul

Volejbalisti VKP Bratislava zvíťazili v piatom finálovom zápase play off extraligy mužov nad VK Chemes Humenné 3:1, takže vyhrali aj celú sériu 4:1 na zápasy. Zverenci trénera Ivana Husára si ...

BRATISLAVA 27. apríla (WN/SITA) - Volejbalisti VKP Bratislava zvíťazili v piatom finálovom zápase play off extraligy mužov nad VK Chemes Humenné 3:1, takže vyhrali aj celú sériu 4:1 na zápasy. Zverenci trénera Ivana Husára si vybojovali už deviaty titul majstra SR v ére samostatnosti. Bratislavskí "policajti predtým triumfovali sedemkrát v rade (1993 - 1999) a potom opäť až v roku 2004.

VKP Bratislava - VK Chemes Humenné 3:1 (17, 18, -21, 19) - konečný stav série: 4:1

104 min, rozhodovali: Mokrý a Daruľa, 1000 divákov

V prvých dvoch setoch boli bratislavskí policajti lepší v obrane na sieti, v pestrosti útokov a aj na podaní. Potom akoby sa zverenci trénera Ivana husára zľakli núkajúcej sa šance na hladké víťazstvo a prenechali iniciatívu Humenčanom. Tí ešte duel zdramatizovali, keď vyhrali tretí set 25:21, ale pokus o úplný obrat vo vývoji zápasu im už nevyšiel. Záverečný set už bol exhibíciou volejbalistov VKP, ktorí skvelému publiku ponúkli možnosť osláviť deviaty titul.