07. januára 2018

Volejbalová sedemnástka nevyhrala v kvalifikácii na ME ani jeden zápas

Slovenské volejbalové reprezentantky do 17 rokov prehrali aj vo svojom poslednom zápase na kvalifikačnom turnaji o postup na majstrovstvá Európy. V maďarskom ...

Ilustračné foto. Foto: TASR/Pavel Neubauer
Miškovec 7. januára (TASR) - Slovenské volejbalové reprezentantky do 17 rokov prehrali aj vo svojom poslednom zápase na kvalifikačnom turnaji o postup na majstrovstvá Európy. V maďarskom Miškovci podľahli Portugalsku 1:3 a v G-skupine tak skončili bez bodu na poslednom štvrtom mieste.

Kvalifikácia ME 2018 žien, G-skupina (Miškovec, Maď.)

Portugalsko - Slovensko 3:1 (18, 21, -24, 23)

Zápas trval: 118 minút, rozhodovali: Suciuová (Rum.) a Bardič (Chor.), 140 divákov.

Zostava SR: Smiešková 5, Laučíková 2, Vajdová 4, Hrušecká 7, Dlhošová 13, Kucserová 12, liberá Balážová a Nechojdomová (Sivičeková 4, Návratová 7, Krčmáreková 0). Tréner: M. Meriač.

Marek Meriač, tréner SR: "Dnešný zápas sme odohrali s nízkou úrovňou prihrávky a s úsekmi setov, v ktorých sme nedokázali urobiť side-out. Po dvoch setoch sa prestriedala zostava a hra sa zlepšila, vyhrali sme set. Vo štvrtom sme doťahovali náskok súpera, no nakoniec sme prehrali koncovku a zápas 1:3."