Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

06. júla 2007

Všetkých 189 jazdcov na Tour prešlo dopingovou kontrolouNa cyklistických pretekoch Tour de France sa zatiaľ nečrtá žiadny dopingový škandál. Všetkých 189 cyklistov, ktorí budú štartovať na najväčšom podujatí na dvoch kolesách, sa podrobilo klasickej ...Zdieľať

LONDÝN 6. júla (webnoviny) - Na cyklistických pretekoch Tour de France sa zatiaľ nečrtá žiadny dopingový škandál. Všetkých 189 cyklistov, ktorí budú štartovať na najväčšom podujatí na dvoch kolesách, sa podrobilo klasickej dopingovej skúške a ani jedna nebola pozitívna, všetci teda môžu štartovať. Navyše všetci účastníci podpísali aj antidopingovú chartu Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI), ktorá bola podmienkou pre účasť na pretekoch. Signatári vyhlásenia sa pod hrozbou dvojročného dištancu a pokuty vo výške ročného platu zaväzujú, že neužívajú žiadne nedovolené podporné prostriedky. Svojím podpisom zároveň každý cyklista súhlasí s porovnaním svojej DNA so vzorkami pochádzajúcimi zo španielskej aféry Operation Puerto.
Tour de France sa začína v sobotu úvodným prológom na 7,9 km v Londýne.

Počas minulého leta bola vo Francúzsku veľkým hitom pieseň o "hlavičke" futbalovej legendy Zinedina Zidana do hrude Marca Materazziho vo finálovom stretnutí svetového šampionátu medzi Talianskom a Francúzskom (na pokutové kopy napokon triumfovala "squadra-azzurra"). Hit "Coup de Boule" (Úder hlavou) z dielne malého vydavateľstva Plage Records, ktorý sa venuje predovšetkým hudbe pre reklamné spoty, zaznamenal obrovský úspech a podporil tvorcov v ďalšej činnosti. Textári Emmanuel a Sebastien Lipszycovci sa spolu s hudobným producentom Franckom Lascombem tentoraz zamerali na najprestížnejšie cyklistické preteky na svete Tour de France, ktorých 94. ročník sa začína v sobotu 7. júla úvodným prológom. Lipszycovci zložili skladbu o zakázanej látke erythropoietin (EPO), ktorá v súčasnosti doslova ovláda cyklistický šport. Pieseň má názov "EPO, milujem ťa" a autori dúfajú, že bude mať rovnaký úspech ako jej predchodca o Zidanovi. "EPO, milujem ťa, vďaka tebe budem číslo 1. EPO, milujem ťa, vďaka tebe budem ešte rýchlejší a získam ten najkrajší dres," cituje refrén skladby francúzsky denník Le Parisien. Autori piesne od nej neočakávajú nič iné ako obrovský úspech. "Urobili sme ju len pre zábavu, dúfame, že pobaví čo najviac ľudí," vyhlásil Sebastien Lipszyc.

SITA/AFP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na domácu majonézu doplatila polovica svadobčanov
<< predchádzajúci článok
V slovenskom Superpohári zatiaľ najúspešnejší Slovan