Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

16. novembra 2006

VšZP odmieta Miklošove tvrdenia o zlom fungovaníVšeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) ostro protestuje proti vyjadreniam exministra financií Ivana Mikloša a považuje ich za osočovanie. Mikloš v stredu vyhlásil, že zdravotné poisťovne, kde je ...Zdieľať

BRATISLAVA 16. novembra (WEBNOVINY) - Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) ostro protestuje proti vyjadreniam exministra financií Ivana Mikloša a považuje ich za osočovanie. Mikloš v stredu vyhlásil, že zdravotné poisťovne, kde je stopercentným akcionárom štát, už v súčasnosti fungujú horšie a menej efektívne ako súkromné. "VšZP to považuje za úmyselné poškodenie svojich práv a zvažuje ďalšie právne kroky na ochranu svojho mena," uviedol v reakcii generálny riaditeľ a predseda predstavenstva VšZP Anton Kováčik.

VšZP, ktorá má najvyšší podiel poistencov na trhu zdravotných poisťovní, vykazuje podľa neho v tomto roku kladný hospodársky výsledok. "Tieto finančné prostriedky VšZP použije výlučne na nákup zdravotnej starostlivosti. Zo súkromných zdravotných poisťovní dve ešte nezačali v celom rozsahu svoju činnosť a jedna z nich sa už stihla presláviť nekalým náborom poistencov a pokutou od Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou," dodal Kováčik. Ako zdôraznil, VšZP je v súčasnosti efektívne fungujúcou a hospodáriacou obchodnou spoločnosťou s dobre nastavenými princípmi správy a riadenia a neželá si byť nástrojom opozície v politickom boji.

Mikloš v stredu kritizoval iniciatívu ministerstva zdravotníctva, ktoré chce dosiahnuť, aby poistenci štátu boli poistení iba v štátnych poisťovniach, teda VšZP a Spoločnej zdravotnej poisťovni. Ide pritom o vyše tri milióny občanov. Tento krok kritizuje okrem opozície aj Združenie zdravotných poisťovní, podľa ktorého je v rozpore s programovým vyhlásením vlády a zvýhodňuje štátne poisťovne na úkor súkromných.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
ITAPA 2006 – Pohľad na budúcnosť
<< predchádzajúci článok
Izraelský premiér Ehud Olmert ukončil návštevu USA