Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

25. februára 2024

Vučič je ruskou figúrkou na Balkáne, vyhlásil šéf chorvátskej diplomacieSrbsko v nedeľu poslalo Chorvátsku protestnú nótu po tom, ako chorvátsky minister zahraničných vecí povedal, že srbský prezident Aleksandar Vučič je ruskou figúrkou na ...Zdieľať
serbia_president_84901 a2d96a18dac94c4c8836e729ed165fff 676x454 25.2.2024 (SITA.sk) - Srbsko v nedeľu poslalo Chorvátsku protestnú nótu po tom, ako chorvátsky minister zahraničných vecí povedal, že srbský prezident Aleksandar Vučič je ruskou figúrkou na Balkáne.


Šéf chorvátskej diplomacie Gordan Grlić Radman v sobotu pre televíziu N1 povedal, že Vučič sa musí rozhodnúť, na ktorej strane je, či na strane Ruska alebo Európskej únie, „pretože je nemožné a nepohodlné sedieť na dvoch stoličkách súčasne".

Vučič a ďalší srbskí predstavitelia reagovali nahnevane. „Chorvátsky minister nielenže brutálne zasahuje do vnútorných záležitostí Srbska, ale ako zvyčajne klame a uráža srbský ľud a vyhráža sa jeho občanom," uviedol Vučič na Instagrame.

Vo svojej protestnej nóte srbské ministerstvo zahraničných vecí vyslovilo očakávanie, že v budúcnosti sa chorvátski predstavitelia „zdržia vyhlásení, ktoré predstavujú zasahovanie do vnútorných záležitostí Srbska a budú viesť politiku zmierenia a dobrých susedských vzťahov medzi oboma štátmi."Zdroj: SITA.sk - Vučič je ruskou figúrkou na Balkáne, vyhlásil šéf chorvátskej diplomacie © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Fico za dramatických okolností oznámil, že na pondelok zvolal bezpečnostnú radu štátu, vládu a stretnutie s koaličnými partnermi
<< predchádzajúci článok
Poľskí farmári plánujú od pondelka blokovať hraničný priechod Vyšný Komárnik – Barwinek