Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. júna 2011

Výbuch míny v Afganistane usmrtil 15 civilistovOkres Arghandáb v juhoafganskej provincii Kandahár sa stal v sobotu dejiskom krvavého incidentu, ktorý si vyžiadal životy 15 civilistov vrátane niekoľkých detí. Informovali o tom zdroje z ...Zdieľať
bez nazvu Foto: SITA/AP KÁBUL 11. júna (WEBNOVINY) - Okres Arghandáb v juhoafganskej provincii Kandahár sa stal v sobotu dejiskom krvavého incidentu, ktorý si vyžiadal životy 15 civilistov vrátane niekoľkých detí. Informovali o tom zdroje z afganského ministerstva vnútra, na ktoré sa odvoláva tlačová agentúra AFP. Obeťami sú podľa nich cestujúci, ktorých vozidlo v nepokojnej oblasti nabehlo na mínu. Výbuch usmrtil osem detí, štyri ženy a troch mužov, zatiaľ čo ďalšia žena vyviazla so zraneniami.


Míny a improvizované bomby na afganské cesty umiestňujú bojovníci Talibanu a iných povstaleckých skupín, ktorých cieľom je pád Západom podporovanej vlády v Kábule a odchod zahraničných vojakov z krajiny. Namiesto príslušníkov domácich a zahraničných bezpečnostných síl sú však obeťami výbuchov často civilisti.

Organizácia Spojených národov uvádza, že počas minulého roka v Afganistane prišlo o život najviac civilistov od začiatku tamojšej vojny. V roku 2010 zaznamenali až 2777 civilných obetí, čo predstavuje oproti predošlému roku 15-percentný nárast.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
MIHÁL: DSS-kám vyhovuje konzervovanie dôchodcovských fondov
<< predchádzajúci článok
Na prešovskom sídlisku našli telo mŕtvej ženy

Výbuch míny v Afganistane usmrtil 15 civilistov - diskusné fórum čitateľov