15. mája 2007

Výsledky 11. kola jarnej časti Corgoň ligy

Súhrn výsledkov utorkových stretnutí 11. kola jarnej nadstavbovej časti futbalovej Corgoň ligy - skupiny o titul Artmedia Bratislava - MFK Košice 3:2 (1:2) Góly: 33. G. Straka, 58. ...

BRATISLAVA 15. mája (WEBNOVINY) Súhrn výsledkov utorkových stretnutí 11. kola jarnej nadstavbovej časti futbalovej Corgoň ligy - skupiny o titul

Artmedia Bratislava - MFK Košice 3:2 (1:2)
Góly: 33. G. Straka, 58. Čišovský, 90.+ J. Kozák - 10. J. Novák, 13. Kolbas, ŽK: 23. P. Staňo, 81. G. Straka - 43. Školník, 44. Cicman, 71. Bicák, rozhodovali: Samotný - Brendza, Rendko, 410 divákov

Artmedia: Čobej - Čišovský, Guédé, P. Staňo, P. Mráz - G. Straka (86. Buryán) - Pavol Ďurica (46. Obžera), J. Kozák, M. Ďurica - Halenár (68. Najman), Oravec
Košice: Putnocký - Kišš, Školník, Pavol Majerník, R. Šimko - Cicman - J. Novák (65. M. Sovič), Kolbas, N. Matič, Bicák (87. T. Boháčik) - Bjedov (65. Piatka)

Hostia z Košíc v prvej štvrťhodine v hustom lejaku dokonale zaskočili ešte stále o titul bojujúcu Artmediu. Len desať minút vydržalo čisté konto brankárovi Čobejovi, ktorý sa v Corgoň lige objavil na trávniku v základnej zostave po jeho zdravotných problémoch po takmer roku a pol. Po ľavej strane potiahol loptu Bicák, posunul kapitánovi Šimkovi, ten naservíroval na hlavu Jána Nováka a Košičania viedli 1:0. Neprešli ani tri minúty a spoza šestnástky napriahol ľavačkou Kolbas a strelou k pravej žrdi zvýšil na 2:0 pre hostí. V 23. min sa po chybe domácich už-už rútil Bjedov sám na Čobeja. V poslednej chvíli ho Staňo stiahol zozadu, za čo videl prekvapujúco len žltú kartu. Domáci sa dostali k šanci až po polhodine hry, ale Oravec center Kozáka hlavou neumiestnil do siete. Artmedia znížila v 33. min, keď sa krásnou strelou do pravého horného rohu prezentoval Gábor Straka - 1:2. V 36. min sa po faule na Oravca pískala jedenástka v prospech domácich, ale Putnocký strelu najlepšieho ligového kanoniera vyrazil a tiež si poradil s následnou dorážkou Straku.
Po zmene strán očakávaný tlak Artmedie neprišiel, napriek tomu sa v 58. min domáci dočkali vyrovnania. Kozák posadil loptu na hlavu Čišovského a ten bez problémov vyrovnal - 2:2. Špílmacher Bratislavčanov pripravil o ďalších šesť minút šancu aj pre Patrika Mráza, ale typický ľavák svojou slabšou nohou zakončoval nedôrazne. V 76. min sa zaskvel brankár Košičanov Putnocký, keď vyrážal na roh strelu striedajúceho Najmana z hranice šestnástky. V komornej atmosfére pred štyrmi stovkami divákov sa domáci snažili strhnúť vedenie na svoju stranu, čo sa im napokon podarilo v samom závere nadstaveného času, keď Kozákov priamy kop doplachtil na prekvapenie všetkých až za chrbát Putnockého.

Hlasy po stretnutí:
Štefan Horný (tréner Artmedie): "Po zápase v Žiline bolo mužstvo v útlme. Vedel som, že to bude ťažký zápas, že Košice majú silnú predovšetkým ľavú stranu v podaní Bicáka a Šimka. Začiatok sme nezvládli, Čobej si ešte nesiahol na loptu a bolo 0:2. Chýbala najmä finálna prihrávka a presnosť. Našťastie sa nám podarilo znížiť, aj keď potom sme nedali jedenástku a mohli sme inkasovať aj tretí gól. Do druhého polčasu sme sa zmobilizovali, snažili sme sa otočiť výsledok, čo sa nám nakoniec so šťastím aj podarilo."

Ján Kozák (tréner Košíc): "Vedeli sme, v akom psychickom stave sú domáci po debakli v Žiline. Chceli sme ich nápadať na ich polovici ihriska a dať nejaký ten gól, čo sa nám hneď v úvode dvojnásobne podarilo. Takýto štýl hry však stojí dosť síl, ktoré nám v závere trochu chýbali. Bol som prekvapený, že domáci sa po vysokej prehre dokázali rýchlo vzchopiť. V závere sa už prejavila ich väčšia skúsenosť a herná kvalita. Škoda, že tomuto stretnutiu chýbala lepšia divácka kulisa."

FC Senec - MŠK Žilina 0:5 (0:3)
Góly: 31. a 87. Jež, 14. Devátý, 41. Štyvar, 68. Vladavič, ŽK: 69. S. Angelovič, 77. Kozár - 47. Štyvar, 65. Vladavič, 76. Hubočan, rozhodovali: Vlk - T. Somoláni, Sluk, 724 divákov

Senec: Ján Novota - T. Ekhardt, S. Angelovič, Guldan, Halák - Papaj, Gábriš, Augustín (74. Hulák), Matej Kováč - Kozár, E. Takáč
Žilina: D. Kuciak - Pekarík, Vomáčka, Hubočan, Minarčík - Zd. Štrba - Devátý (46. Vladavič), Vršič (77. Belák), Jež - Štyvar (62. A. Nemec), Porázik

Žilinčania potvrdili svoju územnú prevahu na trávniku Senca už v 14. min. Devátý najskôr ustál súboj s Angelovič, následne si v sklze nerozumeli Ekhardt s gólmanom Novotom a Jež naservíroval českému legionárovi pred prázdnu bránku - 0:1. Na druhej strane sa vo veľkej príležitosti na vyrovnanie ocitol Kozár, ktorý si pred šestnástkou obhodil Hubočana, no následne mieril tesne vedľa pravej žrde. Po uplynutí prvej polhodiny prišiel druhý gólový okamih v podaní Považanov. Vršič fantastickou prihrávkou vysunul Ježa a ten z prvej nedal Novotovi šancu - 0:2. V 36. min to opäť skúšal domáci vysunutý hrot Kozár, keď prehlavičkoval Hubočana, no zakončoval nedôrazne. Štyri minúty pred prestávkou sa po Porázikovej prihrávke rútil sám na Novotu žilinský útočník Štyvar a presnou koncovkou poslal "šošonov" do bezpečného trojgólového vedenia.
Po zmene strán mohli Senčania nepriaznivé skóre skorigovať, no Papaj nariadený pokutový kop v 48. min po faule Štyvara na Takáča poslal slabo a nepresne len do nôh Kuciaka. V 55. min Vršič sám pred Novotom ešte neuspel, ale o dvanásť minút neskôr už brankára mužstva od Slnečných jazier prekonal po samostatnej akcii striedajúci legionár Vladavič - 0:4. V zostávajúcich minútach mala Žilina naďalej hru pevne pod kontrolou, vypracovala si niekoľko stopercentných gólových príležitostí, pričom jednu z nich využil v 87. min na svoj druhý gól v zápase Jež. Keďže Artmedia si v popoludňajšom dueli poradila s Košicami 3:2, zverenci trénera Pavla Vrbu majú pred Bratislavčanmi tri kolá pred koncom súťaže stale osembodový náskok a už v sobotu môžu v stretnutí 12. kola proti Banskej Bystrici potvrdiť zisk štvrtého majstrovského titulu v najvyššej slovenskej súťaži.

Branislav Kriška (asistent trénera Senca): "V zápase s už skoro majstrovskou Žilinou sme opäť vysoko prehrali. Súper bol jednoznačne lepším mužstvom, i keď sme za stavu 0:1 Kozárom mohli vyrovnať, no bohužiaľ mal na kopačkách smolu. Ani nepremenená jedenástka nám nezahrala do karát a do konca sme len inkasovali."

Pavel Vrba (tréner Žiliny): "Som spokojný s výkonom mojich chlapcov, no priebeh zápasu by zodpovedal výsledku 2:9. Hrali sme to, čo sme potrebovali a mužstvu ďakujem za predvedený výkon. Každý vie, že sme už prakticky majstrami, ale oslavovať začneme až vtedy, keď získame ten zostávajúci jeden bod. Ak by sa nám to v tých troch kolách nepodarilo, to by museli byť asi všetci v žilinskom futbale prepustení."