24. januára 2006

Výsledky 46. kola hokejovej ST extraligy

Góly: 21. P. Bartoš (z tr. strieľania), 44. Kmiť (P. ...

BRATISLAVA 24. januára (WN/SITA) - Súhrn výsledkov utorňajších stretnutí 46. kola hokejovej ST extraligy:

HC Košice - HK Dynamax Nitra 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Góly: 21. P. Bartoš (z tr. strieľania), 44. Kmiť (P. Bartoš) - 54. J. Kováčik (Ľ. Kolník, M. Kováčik), vylúčení: 7:9 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Lokšík - Gajan, Grečko, 2000 divákov

Košice: J. Laco - Kledrowetz, Milan Varga, Podhradský, Kall, Horáček, Frühauf - Jenčík, Kmiť, P. Bartoš - Lažo, Lipiansky, Krayzel - Hvila, M. Lukáč, Šimurda - Dravecký, Sabol, M. Slovák

Nitra: Fikrt - D. Milo, M. Hruška, Petrina, B. Majeský, Švarný, Strapko, J. Kováčik - Ľ. Kolník, Kollár, M. Kováčik - Kmeč, T. Chrenko, J. Mihálik - Vozdecký, M. Štefanka, Čacho - Pupák, Musil, S. Saliji

Líder extraligy sa v Košiciach ocitol v úvode pod tlakom. Stopercentnú príležitosť spálil v 3. min domáci Bartoš. Fikrt musel osvedčiť svoj postrech aj v 5. min, keď ho skúšal Varga a krátko na to aj Lipiansky. Až v 8. min musel byť v akcii košický brankár Laco, ktorého skúšal Chrenko. Laco vyrážal lapačkou aj jedovatú strelu Štefanku. Na trestnej lavici sedel v 19. min domáci Podhradský, keď sa Bartoš dostal do nájazdu, ale zastavila ho žŕdka nitrianskej bránky. V 28. sekunde druhej dvadsaťminútovky Kováčik zaľahol puk v bránkovisku a z nariadeného trestného strieľania sa presadil Bartoš, ktorý vymietol pavučinu Fikrtovej bránky. Zabudnutý Štefanka mohol už v 22. min vyrovnať, ale netrafil bránku. Rovnako pochodil domáci Slovák. Presne v polovici stretnutia hrala Nitra presilovku, ale Vozdecký to namieril do Laca. Ten si bez problémov poradil aj s delovkou Kollára. Poistiť vedenie mohli v 39. min Jenčík a Bartoš, ale podarilo sa to až v 44. min Kmiťovi. Pri vlastnom oslabení ho vysunul Bartoš a bolo 2:0. V 45. min sa pred Lacom nepresadili Vozdecký ani Kmeč, no zázračný zákrok Fikrta prišiel v 49. min, keď v jeho lapačke skončil pokus osamoteného Laža. Vedúci tím súťaže vrátil do stretnutia v 54. min pri presilovke Jozef Kováčik. Nitra sa v závere snažila vyrovnať, v 32-sekundovej power play však neuspela.

Hlasy:

Milan Staš (asistent Košíc): "Nebolo vidieť, že proti sebe hrali dve najproduktívnejšie mužstvá. Viac sa bránilo, nevytvárali sme si veľa šancí. Po kontaktnom góle Nitry sme sa začali trochu báť o výsledok, no stretnutie sme dotiahli do víťazného konca."

Karol Kolečáni (asistent trénera Nitry): "Vedeli sme, že Košice hrajú doma dobre, že ich nesmieme pustiť do tlaku. Pripravili sme na to obranu, no napriek tomu sme dostali dva hlúpe góly a nedarilo sa nám ani v presilovkách, veď rozhodujúci gól sme inkasovali práve v početnej výhode."

MsHK Žilina - HK Tatravagónka Poprad 3:4 po predĺžení (1:1, 1:2, 1:0 - 0:1)

Góly: 11. Krajči (S. Gron, Kontšek), 31. S. Gron (Kontšek, Krajči), 60. Kontšek (I. Droppa) - 4. Halaj (Jasovský, Kubenko), 28. Jasovský (Kubenko), 30. Javín (Kubenko), 65. Javín (Faith, Pavličko), vylúčení: 7:8 na 2 min, navyše: Droppa (Žilina) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Mášik, Krpelec, 1642 divákov

Žilina: Lipovský - I. Droppa, Nádašdi, Kusovský, Ficenc, Škorvánek, Dlouhý, 28. - 38. Senko - Krajči, S. Gron, Kontšek - M. Gálik, Jabrocký, Verčík - Oravec, Hreus, V. Král - Opatovský, R. Rehák, Kokavec

Poprad: Kožuch - Michal Segľa, Javín, Kumstát, M. Turan, Fabián, Vorobel, Valečko, Bambúch - Piatak, A. Kroták, Pavličko - Jasovský, Halaj, Kubenko - P. Segľa, Juraj Faith, M. Segľa - Kopkáš, M. Haščák, Gurčík

Žilinčania chceli potvrdiť v zápase tabuľkových susedov predošlé víťazstvá, no už v 4. min ich po nevyužitej presilovke zblízka pribrzdil Halaj. Hostia mohli zvýšiť v početnej výhode o dvoch hráčov, no v 8. min Michal Segľa ani na dvakrát nepremenil šancu. Domáci v presilovke Krajčim vyrovnali, v 15. min mohol na druhej strane opäť zabezpečiť hosťom vedenie Michal Segľa. Poprad od druhej tretiny pridal, korčuliarsky bol lepší a podarilo sa mu vyrovnaný stav zmeniť. Najskôr sa v presilovke v 28. min odrazil puk k Jasovskému, ktorý trafil presne a o necelé tri minúty Javín zvýšil. Gron však dostal v 31. min priveľa priestoru pred Kožuchom a puk na trikrát poslal do siete. V záverečnej časti sa Žilina s nepriaznivým stavom nechcela zmieriť a neustále podkurovala Kožuchovi. Šance mali Krajči, Král, Kontšek a Nádašdi, domáci nevyužili ani presilovku a zdalo sa, že si zaknihujú po dlhom čase prehru. Štyri sekundy pred koncom však Droppa od modrej v power play vystrelil a zabezpečil predĺženie. V ňom mohol domácim priniesť víťazstvo Gron, jeho strelu však Kožuch vyrazil a keď Konc poslal v 64. min na trestnú lavicu Dlouhého, hrali hostia presilovku až do konca. Štyri sekundy pre záverečnou sirénou vystrelil tvrdo Javín a jeho gól ukončil stretnutie.

Hlasy

Ján Šterbák (tréner Žiliny): "Úvod zápasu nám nevyšiel. Dnes sme neboli takí aktívni v útoku ako v predošlých zápasoch, Poprad navyše dobre bránil a hral dnes veľmi dobre. V tretej časti sme zvýšili aktivitu, podarilo sa nám v závere vyrovnať, no hostia mali v predĺžení výhodu najlepšej presilovky štyroch proti trom a dokázali ju tesne pred koncom zúžitkovať."

Vladimír Klinga (asistent trénera Poprad): "Začali sme dobre, mali sme dobrý pohyb a rýchly prechod do útoku počas dvoch tretín. Domáci nás dostali pod tlak až v záverečnej časti a štyri sekundy pred koncom, keď sme nevyhodili puk, ktorý sme mali na hokejke, sme inkasovali. V predĺžení sme však rozhodli, myslím si, že naše víťazstvo bolo zaslúžené."

MHC Martin - HKm Zvolen 5:3 (1:2, 2:0, 2:1)

Góly: 15. Stolárik (Kuric), 34. Török (Beran, Važan), 38. Podstavek (G. Saliji, Vantroba), 44. Cebák (Kuric), 60. G. Saliji (Török) - 3. Šechný (Babka), 5. Turek (M. Chovan, Babka), 48. Cibula (M. Chovan), vylúčení: 8:7 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Jonák - Pavlovič, Galamboš, 2000 divákov

Martin: Rovnianek (5. Ševela) - Cebák, P. Klepáč, Kolba, Vantroba, Stančok, Stolárik - Podstavek, Beran, Važan - Török, Koložváry, G. Saliji - T. Jaško, M. Chrenko, Holečko - Hanes, Kuric, P. Tabaček

Zvolen: Šimonovič - Babka, Bonni, Priechodský, Štork, Lalka, Škuta - J. Čierny, Šechný, Weismann - Cibuľa, Turek, M. Chovan - Paciga, Gašpar, Škvaridlo - L. Jurík, Mahdalík, Lipták

Po ľadovej sprche, keď Zvolen už v 5. min vyhrával 2:0 sa Martinčania prebrali k životu, k čomu im pomohol aj dôrazný dohovor ich trénera počas oddychového času. Do brány sa postavil namiesto Rovnianka Ševela a posledný tím súťaže začal konečne hrať hokej. V 16. min vrátil Martin do zápasu Stolárik gólom vo vlastnom oslabení. V druhej tretine vyšiel martinskej lavičke ťah so zaradením Töröka znova do prvého domáceho mužstva. V 34. min Beran ideálne našiel Töröka, ktorý vyrovnal. V 38. min sa ujala strela Podstaveka - 3:2. V 44. min poslal nováčik do dvojgólového vedenia Cebák a až potom si favorit uvedomil, že v extralige sa neboduje za umelecký dojem, ale rozhodujú góly. V 48. min Cibuľa prinavrátil Zvolenu nádej aspoň na remízu, no napokon bolo z toho prvé víťazstvo Martina nad Zvolenom v tejto sezóne. Poslednú bodku za zápasom pripojil Saliji, ktorý pri power play hostí spečatil výsledok.

Hlasy:

Rudolf Uličný (tréner Martina): "Nechápem prečo sme stretnutie začali už po niekoľkýkrát v tejto sezóne v takom kŕči. Dvakrát sme inkasovali po našich hrúbkach. Povzbudil nás gól v našom oslabení, po ktorom sme zvýšili úsilie a to nám otvorilo dvere k dobrému výsledku. Bol to vyrovnaný zápas a šťastie hralo s nami."

Peter Mikula (tréner Zvolena): "Chceli sme pretrhnúť našu ´zaujímavú sériu´ prehratých zápasov na súperových klziskách. Žiaľ, nepodarilo sa nám to, hoci vývoj zápasu hral spočiatku v náš prospech. Za stavu 1:2 sme inkasovali hlúpy gól v našej presilovke, potom sme mali šance na zvýšenie náskoku, ale opäť sme chybovali a zákonite prišiel trest. Martin hral v závere disicplinovane a zaslúžene zvíťazil. S výkonom mužstva nie som spokojný."

MHk 32 Liptovský Mikuláš - Dukla Trenčín 2:3 po predĺžení (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)

Góly: 30. Richard Huna (Devečka, Róbert Huna), 49. Kriška (Róbert Huna) - 23. Lezo (Nemec, P. Mikuš), 33. Sivák (Húževka), 64. Hriňa (Lezo, P. Mikuš), vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: F. Mihálik - Horínek, Tvrdoň, 1220 divákov

L. Mikuláš: Falter - M. Droppa, Fatyka, P. Lištiak, Rúfus, Devečka, M. Školiak, M. Šterbák, Tomaška - Misál, Pleva, J. Kopecký - Kövér, Žemlička, Šebo - Kriška, Róbert Huna, Richard Huna - Michel Miklík, Trochta, Marek Hovorka

Trenčín: Kompas - Ďurčo, Urban, Juraj Liška, P. Mikuš, Hriňa, Gábriš - Melichárek, Lezo, Micka - Baláž, Sikorčin, Kútny - V. Nemec, Poljaček, Igor Majeský - Sivák, Húževka, Zlocha

Oba tímy si od úvodného buly uvedomovali dôležitosť duelu - Liptáci sa chcú vyhnúť baráži, Trenčín sa potreboval chytiť po troch prehrách v rade. Po opatrnom vzájomnom spoznávaní sa v sľubných pozíciách ocitli v 8. min domáci Trochta i Miklík a o chvíľu mohol otvoriť na druhej strane skóre Húževka. Po ideálnej kolmici Plevu mal gól na hokejke Kopecký a následne nedorazil za Kompasa Misál. Vojakom vyšiel nástup do druhého dejstva, vo výhodnej presilovke štyroch proti trom ideálne zakombinovali a Lezo rozvlnil sieť domácej svätyne. Mikulášania sa rýchlo otriasli, dostali sa do častých útokov. V polovici zápasu do nádhernej Devečkovej prihrávky od modrej čiary vložil hokejku Huna a začínalo sa odznova. Neprešli ani tri minúty a domáce publikum zmrazil odchovanec L. Mikuláša Sivák - 1:2. Zverenci Milana Jančušku si uvedomovali dôležitosť zisku každého bodu a v 49. min Kriška vyrovnal. Záverečné minúty riadneho hracieho času nepriniesli rozuzlenie. V predĺžení sa dvihla búrka nevôle domácich priaznivcov po veľmi kontroverznom verdikte hlavného rozhodcu Mihálika, ktorý vylúčil Michala Školiaka po bežnom súboji pred brankárom. Hostia ponúknutú príležitosť využili už po pár sekundách, keď sa trafil Hriňa.

Hlasy:

Milan Jančuška (tréner L. Mikuláša): "Bol to veľmi vyrovnaný a takticky vedený duel. V prvej a tretej tretine sme mali využiť ponúknuté šance. Škoda, že sa nemôžem vyjadriť k tomu, čo sa udialo v predĺžení."

Milan Hovorka (tréner Trenčína): "V zápase slušnej úrovne nás úvod nezastihol v optimálnom tempe. V druhej tretine sme boli lepší a získali jednogólový náskok. Domáci v tretej tretine zvýšili aktivitu, boli nebezpeční. Sme šťastní, že sme tento remízový zápas dotiahli do víťazného konca. Musím poďakovať brankárovi Kompasovi, ktorý plnohodnotne nahradil chorého Hálu."

Slovan Bratislava - HK 36 Skalica 1:1 po predĺžení (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)

Góly: 36. Kuľha (Pavlas) - 30. Jozef Liška (Dostál), vylúčení: 5:8 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jakubec - Valach, Gašparík, 3725 divákov

Slovan: Rybár - Pavlas, Hančák, Wagenhoffer, Kudělka, Ďurák, Jendek - Kuľha, Jánoš, Junas - R. Školiak, Klouda, Cíger - Pašek, Macho, Pištek - J. Sýkora, Prokop

Skalica: Tuček - M. Ivičič, Křetinský, V. Benák, Flamík, Zajac, Dostál, Škadra, Klement - T. Višňovský, Jarolín, R. Hartmann - Mikúš, Dornič, Liščák - Grill, Vala, Jozef Liška - R. Sýkora, Hrnčirík, Malík

V stretnutí plnom nepresností na oboch stranách prvá tretina veľa vzruchu nepriniesla. Úvodnú šancu si slovanisti vypracovali po spolupráci Jánoša s Junasom, na druhej strane ušiel v oslabení Liščák, no Rybár so šťastím vytlačil puk nad svoju bránku. V 17. min zaujalo prečíslenie Skalice troch na jedného, no Jarolín netrafil puk do odkrytej Rybárovej svätyne. V druhej tretine videli diváci svižnejší hokej, zvýšený počet hráčov na oboch trestných laviciach znásobil aj počet šancí. V 30. min pri vylúčení Školiaka hrali Skaličania tretiu presilovku za sebou v krátkom časovom slede a po strele Dostála ju využil pohotový Liška, ktorý sa najlepšie zorientoval pred domácou bránkou - 0:1. Slovan kontroval o šesť minút rovnako v početnej výhode. Po prihrávke Pavlasa Kuľha z ľavého kruhu vymietol pavučinu v pravom hornom roku Tučekovej brány. Po góle domáci ožili, no šance Školiaka, Pišteka, či Kuľhu ostali nevyužité. Záverečné dejstvo prinieslo miernu prevahu Slovana, dominovali najmä obaja brankári. V posledných dvoch minútach tretej tretiny Bratislavčania zatlačili Skalicu do jej obranného pásma, no ani obrovské šance Cígera a Kudělka, keď puk doslova poskokoval na bránkovej čiare či hornej žŕdke, rozuzlenie nepriniesli. V nadstavenom čase mohol o držiteľovi dvoch bodov rozhodnúť výborne hrajúci Kuľha, no rútiac sa sám na Hamerlíka svoju šancu nevyužil. Na druhej strane sa v rovnakej pozícii ocitol Liščák, Rybár ho vychytal a tak sa stretnutie skončilo deľbou bodov.

Hlasy:

Ján Jaško (tréner Slovana): "V prvej tretine sme začali vlažne. V presilovkách sme si nevypracovali šance. Náš výkon najmä v závere bol veľmi chabý. Z takých príležitostí, aké sme si vypracovali v závere tretej tretiny, musí padnúť gól."

Pavel Pazourek (tréner Skalice): "Chceli sme vychádzať z dobrej obrany, čo sa nám darilo. Spoľahlivý výkon podal brankár Tuček a všetko smerovalo k remízovému koncu. S bodom sme spokojní."

10. Martin 46 10 0 6 4 26 100:145 36

(počet zápasov, výhry, výhry po predĺžení, remízy, prehry po predĺžení, prehry, skóre, body)