03. októbra 2006

Výsledky futbalovej Corgoň ligy

BRATISLAVA 3. októbra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov utorkových stretnutí 14. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy 2006/2007 FC Nitra - MFK Košice 0:2 (0:0) Góly: 65. a 90. Pavol ...

BRATISLAVA 3. októbra (WEBNOVINY) -

Súhrn výsledkov utorkových stretnutí 14. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy 2006/2007

FC Nitra - MFK Košice 0:2 (0:0)

Góly: 65. a 90. Pavol Majerník, ŽK: 28. Pavol Farkaš, 74. A. Hesek - 41. Pavol Jurčo, 78. Bicák, rozhodovali: Richtárik - Somoláni, Csabay, 1080 divákov

Nitra: Senecký - Erik Hrnčár, Čeman, Szórád, Gunda (46. I. Kováč) - Pavol Farkaš (65. R. Sloboda), Harmse - M. Farkaš, Babic, Štajer - Čurgali (51. A. Hesek)

Košice: Pulen - I. Kozák (46. Kišš), Kaminský, P. Bašista, Roman Šimko - Kolbas, Pavol Majerník, M. Sovič (46. Cicman), Krakovský, Bicák (84. Boháčik) - Pavol Jurčo

V prvej polhodine videla tisícka divákov futbal bez vzruchu, keď prvá strela do priestoru troch žrdí išla až v 29. min. Jej autorom bol Kolbas, no Senecký v bránke Nitry s ňou nemal problémy. O dve minúty na to mali možnosť ohroziť košického gólmana Pulena aj domáci, ale strela Hrnčára z priameho kopu šla od múru len nad brvno. V 38. min dostal Pavol Farkaš dobrú prihrávku od Babica, ale jeho strela bola zblokovaná. V úvode druhého dejstva mal možnosť otvoriť skóre striedajúci Hesek, no na prudkú prihrávku Pavla Farkaša nedočiahol. O dve minúty na to zahrávali hostia rohový kop a nikým nekrytý Majerník poslal loptu hlavou za chrbát Seneckého - 0:1. Nitrania následne zvýšili aktivitu, do vyložených gólových príležitostí sa však nedostávali. Konečnú podobu výsledku stanovil v 90. min strelec prvého gólu Pavol Majerník, ktorý po rýchlom protiútoku zužitkoval spoluprácu Boháčika a Jurča a prudkou strelou spoza šestnástky prekonal Seneckého.

Hlasy:

Ivan Galád (tréner Nitry): "Hostia vyhrali zaslúžene. Podali sme najhorší výkon v sezóne a nezaslúžili sme si zvíťaziť. Po stretnutí som v kabíne uložil pokutu hráčom i celému realizačnému tímu."

Jaroslav Galko (asistent trénera Košíc): "Dnes z Nitry odchádzame veľmi spokojní. V úvode sme ukázali, čo chceme hrať. Domáci však potom vysunuli hru a prevzali iniciatívu. V druhom polčase sme domácich zdolali ich vlastnou zbraňou - práve tým, čo hrali v Košiciach. Dobre bránili a využili štandardnú situáciu. Druhý gól padol po záverečnom tlaku domácich z brejkovej situácie."

Spartak Trnava - MŠK Žilina 0:3 (0:1)

Góly: 40. A. Nemec, 75. Tesák, 88. Z. Štrba, ŽK: 56. Čtvrtníček - 61. Minarčík, 67. Kuciak, rozhodovali: Vlk - Medveď, Rendko, 4528 divákov

Trnava: Hrdina - Kriss (78. T. Hanzel), Turtenwald, Hrabal, Poljovka - Semanko, Kopúnek, Filip (36. Čtvrtníček), Ďuriš - Kožuch (74. Škripec), Blaha

Žilina: Kuciak - Pekarík, Hubočan, Vomáčka, Minarčík - Devátý (46. Tesák), Z. Štrba, Vršič, Jež - Porázik (81. Luis Ramos), A. Nemec (90. Prince Ofori)

Líder Corgoň Ligy prišiel na trnavský trávnik s cieľom neprehrať a tomu prispôsobil taktiku a systém hry proti snaživým domácim. Spartakovci herne zaostávali za technicky vyspelejšími Žilinčanmi. Už v 5. min po centri Kožucha sa lopta dostala k Blahovi, ktorý ju nestačil spracovať a jeho zbrklú strelu bez razancie kryl Kuciak. V 21. min sa Kopúnek snažil zastaviť prenikajúceho Devátého, ktorý sa už-už snažil zakončiť, ale neuspel. Vzápätí Ďuriš delovkou z 18 m tesne minul pravú žrď. V 27. min neuspel zblízka Vršič, o minútu ho chcel napodobniť Nemec, ale pätičkou zblízka loptu síce dopravil do siete, ale pre ofsajd rozhodca gól neuznal. V 30. min Blaha z otočky vystrelil, ale loptu zblokoval dobre postavený Vomáčka. Pred záverom polčasu zmrazil riedko zaplnené tribúny gól, ktorý sa zrodil z nevinnej akcie Žiliny, ktorú potiahol A. Nemec. Pod inkasovaný gól sa chybou podpísal brankár domácich Hrdina. Zbytočne vybehol až na roh šestnástky, čo Nemec periférnym videním využil a oblúčikom prehodil trnavského gólmana - 0:1. V 44. min mohol ten istý hráč pridať gólovú poistku, ale z 10 m prestrelil bránku. Po obrátke začali nebezpečnými prienikmi hroziť Trnavčania, ale pevná žlto-zelená defenzíva im veľa nedovolila. Žilinčania dobre vykrývali vlastnú polovicu. V 51. min Kopúnkovu strelu musel Kuciak chytať nadvakrát, ale k odrazenej lopte sa nedostal tiesnený Blaha. V 55. min opäť pohyblivý Nemec prenikol do šestnástky Trnavy, ale bránený Hrabalom stihol vyslať z uhla krížnu strelu, ktorá "lízala" žrď. V 57. min Semankov pokus poľahky Kuciak zneškodnil. V 72. min rýchly i strelecky pohotový Nemec z hranice šestnástky trafil dobre postaveného Hrdinu, no o tri minúty sa trénerovi Vrbovi odvďačil za polčasové striedanie rýchly Tesák a druhým gólom zatĺkol klinec do potápajúcej sa trnavskej lode. V 88. min pečatil skvelý výkon Žiliny Štrba, keď upravil na konečných 0:3. Zaujímavosťou zápasu bolo, že po nevydarených akciách domácich sa často ozýval piskot, ba na veľké prekvapenie sa fanúšikovia ani raz neozvali s tradičným "Trnava do teho!" Domáci, vedomí si dôležitosti zápasu a sily súpera sa najmä v druhom dejstve zúfalo snažili o vyrovnanie, ale sen o bodovom zisku sa im rozplynul.

Hlasy:

Jozef Adamec (tréner Trnavy): "Zápas pohyblivejším a futbalovejším hosťom vyšiel hneď od úvodu. Bolo jasne vidieť, ktoré mužstvo bude pánom na trávniku. Veľmi dobrá kombinačná hra zakončovaná pohotovou streľbou bola doménou hostí, my sme len tak pobehovali, nevedeli sme dobre obsadiť súperových hráčov a dopúšťali sa ďalších chýb. Nechali sme Žilinu kombinovať, pre nás to bolo ťažké aj v tom, že keď sme loptu získali, za okamih sme ju nepresnou rozohrávkou stratili."

Pavel Vrba (tréner Žiliny): "Som spokojný s výsledkom 3:0 v náš prospech. Odohrali sme aktívny, útočný futbal. Napravili sme dojem z nešťastného domáceho zápasu s Nitrou a bodmi z Trnavy sme si prilepšili. Zaslúžene sme vyhrali rozdielom triedy."