23. februára 2008

Výsledky piatkových zápasov NHL

V piatkových stretnutiach kanadsko-americkej NHL sa predstavili iba dvaja slovenskí hokejisti. Darilo sa Marekovi Svatošovi v drese Colorada, ktorý gólom pomohol Avalanche k víťazstvu nad Phoenixom.

NEW YORK 23. februára (WEBNOVINY) - V piatkových stretnutiach kanadsko-americkej NHL sa predstavili iba dvaja slovenskí hokejisti. Darilo sa Marekovi Svatošovi v drese Colorada, ktorý gólom pomohol Avalanche k víťazstvu nad Phoenixom. "Lavíny" mohli triumfovať už v riadnom hracom čase, zápas však poslal do predĺženia Derek Morris, ktorý dostal puk za betóny Theodora (Peter Budaj sedel na striedačke) iba 3 sek pred treťou sirénou. V rozstrele priniesla rozuzlenie až 12. séria samostatných nájazdov, v ktorých už Svatoš nemal toľko šťastia a stroskotal na Tellqvistovi. Po zranení sa po dlhšom čase dostal znovu do zostavy Colorada Paul Stastny a raz skóroval. Doma napriek absencii Sergeja Zubova a Philippea Bouchera nezaváhali hokejisti Dallasu, ktorí si víťazstvo nad Edmontonom zabezpečili prakticky už pred záverečnou tretinou. Do formy sa dostáva Jere Lehtinen, ktorý strelil dva góly. "Jar je tým najlepším obdobím. Každý zápas je veľkolepý," uviedol pravý krídelník Lehtinen, ktorý pre zranenie brušných svalov vynechal v tejto sezóne takmer dva mesiace. Gól do prázdnej bránky Edmontonu pridal necelé 2 min pred záverečným klaksónom Mike Modano. Iba jeden presný zásah stačil mužstvu Calgary na domáce víťazstvo nad Detroitom v drese s Tomášom Kopeckým. Gólman "Flames" Miikka Kiprusoff zlikvidoval všetkých 38 pokusov Red Wings, pripísal si svoj prvý shutout v tejto sezóne (predtým 27. marca 2007) a jubilejný 25. celkovo. "Bolo to z našej strany veľmi dobré stretnutie," uviedol fínsky gólman a pokračoval: "V ostatných zápasoch sa nám darí a hráme dobre. V nastúpenom trende by sme mali pokračovať." Jeho náprotivok Chris Osgood kapituloval iba raz z hokejky Tanguaya v 12. min. Hráči Calgary mali na svojich prilbách nalepené číslo 18, čím vzdali úctu Mickeymu Renaudovi, ktorého si klub vybral v roku 2007 v 5. kole draftu. Kapitán tímu Windsor Spitfires (OHL) náhle zomrel v pondelok vo veku iba 19 rokov. Úradujúci šampión súťaže Anaheim potreboval iba 32 sek predĺženia na strelenie rozhodujúceho gólu proti St. Louis. Emmanuela Legaceho v bránke hostí prekonal Pahlsson. Dallas - Edmonton 5:2 (1:0, 2:0, 2:2) Góly: 17. Eriksson (J. Jokinen, Daley), 26. Lehtinen (Morrow, J. Jokinen), 48. Morrow (Ott, Norström), 55. Lehtinen, 59. Modano - 48. Penner (Sam Gagner, Hemský), 55. Glencross (Grebeškov). Calgary - Detroit 1:0 (1:0, 0:0, 0:0) Gól: 12. Tanguay. Anaheim - St. Louis 2:1 po predĺžení (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0) Góly: 45. Selänne (M. Schneider, Huskins), 61. Pahlsson (R. Niedermayer) - 43. R. Johnson (Stempniak, Hinote). Phoenix - Colorado 2:3 po samost. nájazdoch (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:1) Góly: 11. Reinprecht (S. Doan, Vrbata), 60. Morris (Mueller, Jovanovski) - 15. Stastny (Leopold, Theodore), 29. SVATOŠ (Hannan, A. Brunette), rozhod. sam. nájazd premenil McLeod. sita