12. decembra 2009

Walchhofer víťazom super G vo Val d´Isere

Víťazom superobrovského slalomu v rámci Svetového pohára alpských lyžiarov sa v sobotu vo francúzskom Val d´Isere stal Michael Walchhofer. Skúsený Rakúšan zdolal trať Face Bellevarde, kde sa vo ...

VAL D´ISERE 12. decembra (WEBNOVINY) - Víťazom superobrovského slalomu v rámci Svetového pohára alpských lyžiarov sa v sobotu vo francúzskom Val d´Isere stal Michael Walchhofer. Skúsený Rakúšan zdolal trať Face Bellevarde, kde sa vo februári bojovalo o tituly na majstrovstvách sveta, v najrýchlejšom čase 1:20,78 min. Druhé miesto si vybojoval s odstupom 28 stotín sekundy Američan Ted Ligety a tretí skončil Talian Werner Heel (+0,75). Líder priebežného poradia SP Švajčiar Carlo Janka preteky nedokončil, aktuálny majster sveta práve z Val d´Isere, ďalší švajčiarsky pretekár Didier Cuche bol deviaty.

Už 34-ročný špecialista na kĺzavé disciplíny Walchhofer si pripísal pätnásty triumf v pretekoch Svetového pohára v kariére a druhý v super G. Na najvyšší stupeň pre víťazov sa vrátil po bezmála roku, keď 20. decembra 2008 naposledy triumfoval v zjazde v talianskej Val Gardene.