Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

02. decembra 2010

WIKILEAKS: Rusko je v skutočnosti mafiánsky štát


Tagy: WikiLeaks

Rusko je skutočný "mafiánsky štát", v ktorom politické strany fungujú "ruka v ruke" s organizovaným zločinom, uvádza v americkej správe, ktorú zverejnil internetový ...Zdieľať
medvedev Foto: SITA, APLONDÝN 2. decembra (WEBNOVINY) - Rusko je skutočný "mafiánsky štát", v ktorom politické strany fungujú "ruka v ruke" s organizovaným zločinom, uvádza v americkej správe, ktorú zverejnil internetový portál WikiLeaks a v stredu publikoval denník Guardian. Španielsky prokurátor José González pre americké úrady uviedol, že "Rusko považuje za skutočný 'mafiánsky štát'", kde "nie je možné rozlíšiť medzi činnosťou vlády a skupinami organizovaného zločinu", uvádza sa v dokumente. González, ktorý desať rokov vyšetroval ruský organizovaný zločin v Španielsku, tiež vyjadril súhlas s teóriou otráveného bývalého sovietskeho a ruského agenta Alexandra Litvinenka, že ruské spravodajské a tajné služby "vlastnia organizovaný zločin".


Čítajte viac:
WIKILEAKS: Niektorí predstavitelia KĽDR utiekli na Juh


 
Interpol vydal zatykač na šéfa portálu WikiLeaks

KANADA: Poradca premiéra chce smrť zakladateľa WikiLeaksVojakovi hrozí za odovzdanie dokumentov WikiLeaks 52 rokov Podľa správy, ktorá bola odoslaná vo februári tohto roka z veľvyslanectva Spojených štátov amerických v Madride, prokurátor uviedol, že "konkrétne politické strany v Rusku konajú 'ruku v ruke' s organizovaným zločinom". "Tvrdil, že Liberálno-demokratickú stranu (LDP) vytvorila KGB a jeho nástupnícka SVR (zahraničná rozviedka) a je domovom mnohých závažných zločincov," píše sa v dokumente. González neskôr vyhlásil, že "že je dokázané prepojenie medzi ruskými politickými stranami, organizovaným zločinom a pašovaním zbraní".

Podľa uniknutého telegramu za prípadom z roku 2009, keď nákladná loď bola podozrivá z prevážania zbraní do Iránu, majú stáť predstavitelia ruskej spravodajskej služby. Okrem toho okrem Ruska a konkrétne jeho kaukazskej republiky Čečensko je mafiánskym štátom tiež Bielorusko. Ukrajina je podľa prokurátora na ceste k tomu, aby sa takýmto štátom stala.

Sarkozy nazval Lavrova klamárom
Francúzsky prezident Nicolas Sarkozy nazval ruského ministra zahraničných vecí Sergeja Lavrova klamárom. Malo sa to stať počas vyjednávania s Moskvou po vypuknutí rusko-gruzínskej vojny v auguste 2008, vyplýva z korešpondencie americkej diplomacie, ktorú zverejnil internetový portál WikiLeaks.

"Sarkozy chytil ruského ministra zahraničia Sergeja Lavrova za klopu jeho saka a nazval ho klamárom," uviedol americký diplomat v správe, ktorú vo štvrtok publikoval francúzsky denník Le Monde. "Sarkozy, zdá sa, varoval Rusko, že jeho postavenie ako 'významnej veľmoci' bolo vážne poškodené jeho odmietaním rešpektovať svoje záväzky," píše sa tiež v dokumente.

Spomínaný incident sa mal odohrať začiatkom septembra 2008 a americkým diplomatom o ňom povedal ich francúzsky kolega, ktorý sa na vyjednávaní priamo zúčastnil. V auguste 2008 ruské jednotky vstúpili na územie Gruzínska, aby odrazili útok gruzínskych ozbrojených síl na Moskvou podporovaný odštiepenecký región Južné Osetsko. Sarkozymu sa vtedy podarilo vyjednať dohodu o zložení zbraní, ktorou sa vojna skončila.
 

 WIKILEAKS: Sarkozy nazval Lavrova klamárom

Francúzsky prezident Nicolas Sarkozy nazval ruského ministra zahraničných vecí Sergeja Lavrova klamárom. Malo sa to stať počas vyjednávania s Moskvou po vypuknutí rusko-gruzínskej vojny v auguste 2008, vyplýva z korešpondencie americkej diplomacie, ktorú zverejnil internetový portál WikiLeaks.


Tagy: WikiLeaks
   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Interpol vydal zatykač na šéfa portálu WikiLeaks (1. 12. 2010)
 WIKILEAKS: Niektorí predstavitelia KĽDR utiekli na Juh (1. 12. 2010)
 KANADA: Poradca premiéra chce smrť pre zakladateľa WikiLeaks (1. 12. 2010)
 Kazašského premiéra portál WikiLeaks potešil (1. 12. 2010)
 Erdogan tvrdí: Vo Švajčiarsku nemám nijaké peniaze (1. 12. 2010)
 WIKILEAKS: Čína sa obávala reformy OSN (30. 11. 2010)
 Wikileaks zverejnila tajné dokumenty americkej diplomacie (29. 11. 2010)
 ŠVÉDSKO: Žiada zatknutie šéfa WikiLeaks (18. 11. 2010)nasledujúci článok >>
Rusko má prvú banku pre jadrové palivo
<< predchádzajúci článok
V českých lesoch našiel 3 tony munície z II. svetovej vojny

WIKILEAKS: Rusko je v skutočnosti mafiánsky štát - diskusné fórum čitateľov

Postkomunistické štáty EÚ sú na nich úzko napojené2.12. 9:04:25