Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

17. januára 2012

Wikipedia v stredu nebude 24 hodín prístupná v angličtineInternetová encyklopédia Wikipedia preruší v stredu na 24 hodín svoju činnosť v angličtine na protest proti návrhom zákona proti internetovému pirátstvu, o ktorých bude rokovať americký Kongres. ...Zdieľať
bez nazvu WASHINGTON 17. januára (WEBNOVINY) - Internetová encyklopédia Wikipedia preruší v stredu na 24 hodín svoju činnosť v angličtine na protest proti návrhom zákona proti internetovému pirátstvu, o ktorých bude rokovať americký Kongres. Informoval o tom zakladateľ Wikipedie Jimmy Wales.


"Študenti pozor! Urobte si domáce úlohy skôr. Wikipedia v stredu protestuje proti zlému zákonu," napísal Wales. V iných jazykoch má Wikipedia v stredu fungovať normálne.

Verziou protipirátskeho zákona Stop Online Piracy Act (SOPA) sa momentálne zaoberá Poslanecká snemovňa, Senát rieši inú verziu pod názvom Protect IP.

Zakladatelia Wikipedie, Googlu, Twitteru, Yahoo a ďalších internetových domén sa postavili proti obom návrhom. V otvorenom liste spoločne vyhlásili, že v prípade schválenia jednej z verzií by americká vláda "mohla cenzurovať internet podobne ako Čína, Irán či Malajzia".

So zákonmi už vyjadril súhlas Hollywood, hudobný priemysel, Aliancia podnikového softwaru a Obchodná komora USA.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
3Balet už čoskoro v Divadle Nová scéna!
<< predchádzajúci článok
V diaľničných tuneloch sa zrejme bude jazdiť rýchlejšie

Wikipedia v stredu nebude 24 hodín prístupná v angličtine - diskusné fórum čitateľov