Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. júna 2019

Z vypočúvania kandidátov na ÚS sa zatiaľ ospravedlnilo 5 uchádzačovÚstavný súd SR, archívna snímka.Zdieľať
Ústavný súd SR, archívna snímka. Foto: TASR František Iván
Bratislava 11. júna (TASR) - Z účasti na vypočúvaní kandidátov na sudcov Ústavného súdu (ÚS) SR sa zatiaľ ospravedlnilo päť uchádzačov. Na vypočúvanie pred parlamentným ústavnoprávnym výborom v pondelok 17. júna neprídu Radoslav Procházka, Edita Pfundtner, Katarína Čechová, Ladislav Duditš a Peter Melicher. Členov výboru o tom informoval jeho predseda Róbert Madej (Smer-SD). O funkciu ústavného sudcu sa v ďalšej voľbe uchádza 16 kandidátov, z nich štrnásti kandidujú opätovne.


Každý uchádzač má počas verejného híringu 15 minút na to, aby sa predstavil. Poslanci upravili časový rozsah odpovedí kandidátov. Uchádzač bude odpovedať na každú jednotlivú otázku maximálne päť minút. Doposiaľ mali uchádzači 15 minút na to, aby odpovedali na blok troch otázok.

Kandidátmi na sudcov Ústavného súdu SR sú Katarína Čechová, Rudolf Čirč, Ladislav Duditš, Michal Ďuriš, Libor Duľa, Boris Gerbery, Martina Jánošíková, Štefan Kseňák, Peter Kubík, Michal Matulník, Peter Melicher, Edita Pfundtner, Zuzana Pitoňáková, Radoslav Procházka, Peter Straka a Robert Šorl. Čirč a Kubík sú novými uchádzačmi.

Ďalšia voľba chýbajúcich kandidátov na sudcov Ústavného súdu SR bude na júnovej schôdzi, ktorá sa začne 18. júna. Poslanci už volili kandidátov v troch voľbách. Stále však nezvolili dostatočný počet, čiže 18 kandidátov, spolu ich zvolili zatiaľ 12.

Na Ústavnom súde SR sa v polovici februára uvoľnilo deväť sudcovských miest. Z celkového počtu 13 sudcov je aktuálne obsadených sedem miest. Predsedom ÚS je Ivan Fiačan.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Národná banka Slovenska:Banky budú musieť zvýšiť proticyklické rezervy
<< predchádzajúci článok
Vo Vysokých Tatrách vrcholia prípravy na letnú sezónu

Z vypočúvania kandidátov na ÚS sa zatiaľ ospravedlnilo 5 uchádzačov - diskusné fórum čitateľov