Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

16. februára 2011

Zakázali predaj 35 výrobkov v crazy shopochInšpektori Slovenskej obchodnej inšpekcie (SOI) skontrolovali všetky predajne známe ako crazy shopy, ktoré na našom trhu predávajú pilulky, bylinky, ...Zdieľať
crazy shop Ilustračné foto. Foto: SITA/Michal SvítokBRATISLAVA 16. februára (WEBNOVINY) – Inšpektori Slovenskej obchodnej inšpekcie (SOI) skontrolovali všetky predajne známe ako crazy shopy, ktoré na našom trhu predávajú pilulky, bylinky, prášky a najnovšie aj kapsule. Tieto výrobky obsahujú chemické látky a chemické zmesi a ich účinky môžu byť podobné niektorým zakázaným drogám.


„Vo štvrtok 10. februára o štrnástej hodine sme obsadili všetky prevádzkové jednotky na celom Slovensku. Z 12 prevádzkových jednotiek boli dve zatvorené z technických príčin a v jednej bola kontrola zmarená, inšpektorov vyhodili z prevádzky,“ povedala na dnešnej tlačovej besede ústredná riaditeľka SOI Nadežda Machútová. SOI v deviatich predajniach, ktoré sa jej podarilo skontrolovať, zakázala predaj 27 druhov tovarov. „Ide o špecifické druhy čo sa týka rozdielnosti názvu a zloženia, je to posun oproti predbežnému opatreniu, ktoré sme dávali 9. septembra, pretože tam bolo zakázaných 21 druhov,“ vysvetlila Machútová.

SOI pri kontrole zistila, že v predajniach sa nachádza aj osem nových druhov výrobkov v podobe kapsúl, inšpekcia predaj týchto výrobkov okamžite zakázala. Sieť obchodov ostáva naďalej otvorená, majitelia obchodov však môžu predávať len napríklad vodné fajky, zmesi tabakov a iné výrobky. Ak by porušili zákaz, SOI im môže udeliť pokutu. „Ak by predajca porušil zákazové opatrenie, na mieste je tam pokuta 16 596 eur, opakovaná do roka môže byť až 33 193 eur. Naozaj ich chceme vyzvať, aby prestali náš trh okamžite saturovať týmto svinstvom,“ skonštatovala Machútová.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Predaj vozidiel Volvo v januári vzrástol o 62 %
<< predchádzajúci článok
BELGICKO: Princovi Laurentovi zobrali vodičský preukaz