Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

16. februára 2011

Zdravotné sestry chcú ísť do dôchodku v 58. rokoch vekuSlovenské sestry a pôrodné asistentky žiadajú, aby mohli odchádzať do dôchodku po dovŕšení 58. roku života. Ide o jednu z požiadaviek petície, ktorú ...Zdieľať
zdravotna sestra Ilustračné foto: SITA/ Viktor ZamborskýBRATISLAVA 16. februára (WEBNOVINY) - Slovenské sestry a pôrodné asistentky žiadajú, aby mohli odchádzať do dôchodku po dovŕšení 58. roku života. Ide o jednu z požiadaviek petície, ktorú vyhlásila Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek. Ako na tlačovej besede upozornila prezidentka komory Mária Lévyová, sestry a pôrodné asistentky na Slovensku trápia aj ďalšie závažné problémy "Žiadame vládu a kompetentných, aby túto situáciu riešili," vyhlásila. Komora v petícii žiada aj stanovenie minimálnej hodinovej mzdy pre sestry a pôrodné asistentky a podporu ich sústavného vzdelávania. Chce taktiež zriadenie samostatného odboru ošetrovateľstva na ministerstve zdravotníctva, podporu mimo nemocničnej starostlivosti a úpravu poskytovania zdravotnej starostlivosti v zariadeniach sociálnych služieb.

Súčasťou petície je aj požiadavka na kontrolu dodržiavania personálnych normatívov v zdravotníckych zariadeniach. Komora zatiaľ o tvrdšom presadzovaní svojich požiadaviek hovoriť nechcela. Podľa Lévyovej o nich môže rozhodnúť iba snem. Podávanie napr. hromadných výpovedí sestier tak v súčasnej situácii podľa vlastných slov nemôže ani vyvrátiť, ale ani potvrdiť.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Električka do Petržalky môže byť hotová do konca roka 2013
<< predchádzajúci článok
MOZAMBIK: Pri potopení lode zahynulo 50 utečencov