Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

10. decembra 2023

Západ proti Moskve vedie „hybridnú vojnu“, tvrdí Lavrov a Rusko sa vraj vďaka konfliktu stalo silnejšímRusko sa v dôsledku konfliktu na Ukrajine stalo silnejším, rovnako ako po porážke Hitlera a Napoleona, vyhlásil ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov a dodal, že ...Zdieľať
north_macedonia_osce_16918 676x451 10.12.2023 (SITA.sk) - Rusko sa v dôsledku konfliktu na Ukrajine stalo silnejším, rovnako ako po porážke Hitlera a Napoleona, vyhlásil ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov a dodal, že Západ proti Moskve vedie „hybridnú vojnu". Lavrov zároveň tvrdí, že „500-ročné ovládanie sveta“ Západom sa blíži ku koncu. Informuje o tom britský spravodajský web Sky News.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Podľa Lavrova sa Západ snaží vyčerpať Rusko na Ukrajine. „Je na Ukrajincoch, aby spoznali, ako hlboko sú v diere, do ktorej ich Američania strčili,“ povedal Lavrov o vojne.

Na otázku, aké sú šance diplomacie na dosiahnutie prímeria alebo mieru, odpovedal: „Budete musieť zavolať pánovi Zelenskému preto, že pred rokom a pol podpísal dekrét zakazujúci akékoľvek rokovania s Putinom."Zdroj: SITA.sk - Západ proti Moskve vedie „hybridnú vojnu“, tvrdí Lavrov a Rusko sa vraj vďaka konfliktu stalo silnejším © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rusi neprestajne útočia na východe Ukrajiny, podľa veliteľa pozemských síl Syrského je situácia mimoriadne náročná
<< predchádzajúci článok
Gruzínsko odmieta tvrdenia, že sa cez krajinu obchádzajú protiruské sankcie