Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

10. decembra 2023

Gruzínsko odmieta tvrdenia, že sa cez krajinu obchádzajú protiruské sankciePredseda gruzínskeho parlamentu Šalva Papuašvili opätovne vyhlásil, že územie Gruzínska sa nevyužíva na obchádzanie sankcií, ktoré Európska únia uvalila na Rusko pre jeho otvorenú inváziu na Ukrajinu. ...Zdieľať
gettyimages 1389852587 676x451 10.12.2023 (SITA.sk) - Predseda gruzínskeho parlamentu Šalva Papuašvili opätovne vyhlásil, že územie Gruzínska sa nevyužíva na obchádzanie sankcií, ktoré Európska únia uvalila na Rusko pre jeho otvorenú inváziu na Ukrajinu. Informuje o tom web Ukrajinská pravda, ktorý cituje správu gruzínskeho portálu sova.news.


Bohužiaľ, niektoré médiá v Gruzínsku, mimovládne organizácie a politické strany za uplynulý rok a pol šíria dezinformácie o Gruzínsku. Nie je to prvýkrát, čo počujeme priame vyjadrenia alebo náznaky o obchádzaní sankcií," povedal Papuašvili.

Americké ministerstvo zahraničia však v lete označilo Turecko, Kazachstan, Gruzínsko, Spojené arabské emiráty a Arménsko za krajiny, ktoré pomáhajú Rusku vyhnúť sa západným sankciám.


Gruzínsko sa snaží získať štatút kandidáta na vstup do Európskej únie. Brusel pritom očakáva, že krajiny, ktoré sa chcú stať členmi bloku, budú koordinovať svoju zahraničnú politiku s EÚ, najmä v otázke sankcií.
Zdroj: SITA.sk - Gruzínsko odmieta tvrdenia, že sa cez krajinu obchádzajú protiruské sankcie © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Západ proti Moskve vedie „hybridnú vojnu“, tvrdí Lavrov a Rusko sa vraj vďaka konfliktu stalo silnejším
<< predchádzajúci článok
Najdôveryhodnejší minister je Drucker, posledné priečky obsadili Ráž či šéf spravodlivosti Susko