18. januára 2010

Zápas Cibulkovej na Australian Open prerušil dážď

Slovenská tenistka Dominika Cibulková v pondelok nedohrala svoj zápas úvodného kola dvojhry na Australian Open v Melbourne (celková dotácia 24,094 milióna AUD, tvrdý povrch ...

MELBOURNE 18. januára (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková v pondelok nedohrala svoj zápas úvodného kola dvojhry na Australian Open v Melbourne (celková dotácia 24,094 milióna AUD, tvrdý povrch Plexicushion vonku) s Američankou Vaniou Kingovou. Slovenská tenistka, nasadená ako dvadsiata tretia, prehrala vstupný set za 45 minút 3:6 a potom stretnutie hrané na dvorci č. 13 v Melbourne Parku museli prerušiť pre dážď. Po krátkom úseku, keď sa po vyše troch hodinách znova začalo hrať, viedla Cibulková v druhom sete 2:1 a pri podaní súperky čelila skóre 15:30. Potom organizátori už v pokročilom večernom čase definitívne rozhodli o tom, že zápas už v pondelok nebudú dohrávať. Podľa informácie z WTA Tour v Melbourne by sa malo pokračovať v utorok. "Určite budeme hrať v utorok, ale v danej chvíli ešte nie je vydaný presný program. Musím sa dať dokopy, aby to bolo lepšie ako dnes," reagovala z Melbourne D. Cibulková.

Zverenkyňa Jaroslava Bulanta Cibulková (22.) mala proti rovesníčke Kingovej (79.) pred zápasom bilanciu 0:1, keď jej podľahla už na jeseň 2007 na "harde" v thajskom Bangkoku v trojsetovom súboji s tromi tajbrejkmi. Cibulková obhajuje na Australian Open 4. kolo z vlaňajška, čo je dosiaľ jej druhé najlepšie grandslamové vystúpenie po lanskom semifinále na Roland Garros.

Dvojhra žien - 1. kolo:
Dominika Cibulková (23-SR) - Vania Kingová (USA) 3:6, 2:1 a 15:30 - znova prerušené pre dážď, dohrávka v utorok.