Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

20. mája 2011

Zastrelili agresívneho diviaka, ktorý sa potuloval v BytčiAgresívneho diviaka, ktorý sa potuloval po uliciach Bytče a ľakal ľudí, už zastrelili. Obyvatelia Malej Bytče začiatkom mája upozornili mestskú políciu, že po ...Zdieľať
diviak Foto: Ilustračné foto hunt.czechian.netBYTČA 20. mája (WEBNOVINY) – Agresívneho diviaka, ktorý sa potuloval po uliciach Bytče a ľakal ľudí, už zastrelili. Obyvatelia Malej Bytče začiatkom mája upozornili mestskú políciu, že po ich uliciach sa pohybuje agresívny diviak a útočí do ľudí. „Počas jednej z kontrol bol diviak hliadkou mestskej polície spozorovaný. Keďže to bolo o 01:15 na jednej z ulíc Malej Bytče a diviak nebol agresívny, hliadka ho služobným vozidlom vytlačila do lesného porastu,“ uvádza sa v správe mesta o odstrele diviaka.

V stredu sa však ten istý diviak opäť potuloval medzi domami a už javil aj známky agresivity. Hospodár miestneho poľovného združenia preto vydal súhlas na jeho odstrel. Predbežnou obhliadkou zvieraťa zistili, že išlo o prestarnutého jedinca so starými zraneniami, ktoré zrejme utŕžil po zrážke s vozidlom. Vzorky z diviaka odoslali na rozbor štátnej veterinárnej správe do Žiliny.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
FILIPÍNY: Invázia včiel ochromila letisko v Manile
<< predchádzajúci článok
Prokuratúra zamietla trestné oznámenie proti Interblue Group