22. septembra 2011

Žilinskí hokejisti si proti dvadsiatke pripísali prvé body

Tipsport extraliga 2011/2012 - vložený zápas 4. kola: HK Orange 20 - MsHK DOXXbet Žilina 1:3 (1:0, 0:1, 0:2) Góly: 20. Fujerík (Šedivý, Jakúbek) - 37. Hreus (T. Sýkora, ...

hokej BRATISLAVA 22. septembra (WEBNOVINY) - Tipsport extraliga 2011/2012 - vložený zápas 4. kola:

HK Orange 20 - MsHK DOXXbet Žilina 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Góly: 20. Fujerík (Šedivý, Jakúbek) - 37. Hreus (T. Sýkora, Drábek), 48. D. Devečka (Sivák), 48. Hreus (Dlouhý, Drábek)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše Jakúbek (Orange 20) 10 min za nedovolený výstroj, Róbert Huna (Žilina) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jura - Smerek, Bogdaň, 258 divákov

Orange 20: Šimboch - Luža, Trška, Šedivý, Bagin, Kurali, Macejko, Nechala, Bajaník - Lichanec, Kalináč, Lamper - Bene, Fujerík, Jakúbek - Ihnaťo, Šimčák, Hinďoš
Žilina: Johanes - D. Devečka, Kudělka, Houdek, Ďurkech, Krčula, Dlouhý, T. Staňo, A. Lipovský - Richard Huna, Róbert Huna, Stupka - Sivák, Troliga, Smotrila - Drábek, Hreus, T. Sýkora - Kubiš, Linet, M. Drevenák

O jediný gól prvej tretiny sa postaral domáci Dominik Fujerík, pre ktorého to bol úvodný presný zásah v extralige. Asistencie si pripísali Šedivý a Jakúbek. Vyrovnať sa podarilo Žilinčanom v 37. min zásluhou Hreusa, ktorý pohotovo doklepol strelu Tomáša Sýkoru - 1:1. V 48. min Žilinčania využili presilovku a ujali sa vedenia.

Peter Sivák prihral Dušanovi Devečkovi, ktorý trafil pravý horný roh Šimbochovej bránky. Žilinčania pridali tretí gól po desiatich sekundách, keď domácej obrane ušiel Hreus a Šimbochovi nedal najmenšiu šancu - 1:3. Hostia zo Žiliny si v slabučkom extraligovom zápase pripísali na svoje konto prvé tri body.

Hlasy:
Anton Tomko (tréner HK Orange 20): "Je známe, že sa boríme so zostavou. Máme zranených Hudeca, Matoušeka, Ziga a navyše Bubela má trest. Sú to naši kľúčoví hráči. Zápas nebol od začiatku na vysokej úrovni, viac-menej sa bránilo stredné pásmo. Žiline išlo o víťazstvo, my sme chceli prekvapiť. Chlapci bojovali, dlho sme držali stav 1:0. Na konci druhej tretiny sme však inkasovali. Zlomové boli boli dva góly v rozpätí desiatich sekúnd v tretej tretine."

Róbert Rehák (asistent trénera Žiliny): "Išli sme dnes do Púchova s cieľom získať konečne nejaké body. Na chlapcoch bolo vidieť veľkú zodpovednosť, aj keď sme sa prvú tretinu trápili. V druhej časti to z nás opadlo po strelenom góle, začali sme hrať aktívne. Zavreli sme súpera do útočného pásma, prakticky sme mu nedali šancu, aby sa vzchopil. V tretej tretine sme konečne streili góly a som rád, že máme povinné tri body. Dúfame, že to bude už len lepšie."

10. HK Nitra 3 0 0 0 0 0 3 5:10 0
--------------------------------------------------------------------------------------
HK Orange 20 2 0 0 0 0 0 2 3:6 0

Poznámka: (počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body).