23. septembra 2011

Zlaté Moravce rozhodli zápas v Bystrici v poslednej minúte

výsledok predohrávky 10. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže. Dukla Banská Bystrica - FC ViOn Zlaté Moravce 0:1 (0:0) Gól: 90.+ Pavelka, ŽK: 57. Poljovka - 57. ...

banska bystrica zlate moravce BRATISLAVA 23. septembra (WEBNOVINY) - výsledok predohrávky 10. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže.

Dukla Banská Bystrica - FC ViOn Zlaté Moravce 0:1 (0:0)

Gól: 90.+ Pavelka, ŽK: 57. Poljovka - 57. Pavelka, ČK: 90.+ Pavelka (Z. Moravce), rozhodovali: Hracho - Chládek, Balko, 1440 divákov

Banská Bystrica: Belic - M. Turňa, Poljovka, Kupčík, S. Savič - Marek Hlinka - Ľupták, Bažík (75. Prekop), M. Pančík ml. - Laksík (46. Uškovič), Jakubko
Zlaté Moravce: M. Kuciak - Pavlenda, Janečka, Pavol Majerník, Chren - Pavlovič - Orávik (76. Hodek), M. Babic, Paur (75. Candrák), M. Hruška (90+. Brčák) - Pavelka

Obe mužstvá sa na Štiavničkách iba pomaly rozbiehali a diváci dlho sledovali viac-menej medzišestnástkový futbal. Do prvej šance sa dostali hostia, keď v malom vápne dostal na hlavu loptu Pavelka, ale jeho zakončenie zneškodnil na čiare Belic. Postupne začala preberať iniciatívu domáca Dukla. V 23. min vyslal Bažík strieľaný center pred bránku a hlavička Jakubka v malom vápne volala po góle. Lopta však smerovala vedľa bránky.

O minútu neskôr Laksík vysunul za obranu ViOnu Ľuptáka, ktorý išiel do šestnástky a mal strieľať, no rozhodol sa pre prihrávku Jakubovi cez vracajúcich sa obrancov hostí. Tí loptu napokon zachytili. V 39. min mal gól na kopačke opäť Ľupták, ktorý zakončoval z rohu pokutového územia, krížna strela z jeho kopačky len tesne minula pravú žrď Kuciakovej svätyne. V poslednej minúte prvého dejstva Jakubko "obabral" Janečku, ocitol sa voľný v pokutovom území, ale strela ľavačkou mu nevyšla.

V druhom polčase sa nehral príliš kvalitný futbal, ubudlo aj šancí. V 51. min po Pančíkovom centri zakončoval Uškovič nohou na päťke, ale lopta mierila ku dobre postavenému Kuciakovi na čiare. O sedem minút neskôr to nevyšlo ani Bažíkovi, ktorý strieľal spoza šestnástky vedľa. V 71. min sa Dukla dostala do poslednej šance v zápase, Jakubko pekne vysunul Uškoviča, ktorý unikol po pravej strane, ale musel zakončovať z hranice šestnástky, Kuciak loptu vyrazil. Na opačnej strane to počas celého zápasu skúšal aktívny Pavelka.

V 72. min ešte jeho hlavičku Belic bez problémov kryl a potom ho viackrát postrašil, no v nadstavenom čase si to všetko vynahradil. Dukla hrala vabank, ale nečakane udreli hostia. Po Hruškovom centri z ľavej strany sa lopta dostala na vzdialenejšiu žrď práve k Pavelkovi, ktorý koníkom šťastne prehodil Belica a zabezpečil Zlatým Moravciam tri body.

Hlasy:
Štefan Zaťko (tréner Banskej Bystrice): "Vypracovali sme si viac gólových príležitostí ako súper, hlavne vyloženejších a to najmä v prvom polčase. Jakubko mieril z troch krokov vedľa a Ľupták v úniku dvaja na jedného volil pomalú prihrávku. To boli zlomové momenty, kedy sme mohli zápas rozhodnúť. Súper síce bol kombinačne lepší, ale výsledok je pre nás nespravodlivý. Nesúhlasím s kolegom, že výsledok je zaslúžený."

Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): "Bolo to veľmi dobré corgoňligové stretnutie. Domáci urobili pre víťazstvo pomerne dosť, ale futbal je raz taký, že vyhrá aj mužstvo, ktorému sa šesť zápasov nedarilo. Chceli sme v Banskej Bystrici vyhrať i keď gól v 90. min je krutým pre domácich. Boli sme však kombinačnejší, chceli sme hrať a možno o ten jeden gól sme boli lepší."