24hod.sk    Šport    ZOH v Kanade 2010

17. februára 2010

Zlato Krjukovovi a Björgenovej, Procházková 18.

Víťazmi šprintu klasickou technikou v behu na lyžiach na XXI. zimných olympijských hrách v kanadskom Vancouveri sa stali Rus Nikita Krjukov a ...

Marit Björgenová

WHISTLER 17. februára (WEBNOVINY) - Víťazmi šprintu klasickou technikou v behu na lyžiach na XXI. zimných olympijských hrách v kanadskom Vancouveri sa stali Rus Nikita Krjukov a Nórka Marit Björgenová. V kategórii mužov patrí striebro ďalšiemu ruskému reprezentantovi Alexandrovi Panžinskému, na bronzový stupienok vystúpil Petter Northug z Nórska. Medzi ženami dobehla druhá Poľka Justyna Kowalczyková, na tretej pozícii klasifikovali Slovinku Petru Majdičovú.

Slovenská reprezentantka Alena Procházková neuspela vo štvrťfinále a nepostúpila medzi dvanásť najlepších. V treťom štvrťfinále obsadila až štvrté miesto, keď o pozíciách na 2. - 4. priečke rozhodovala cieľová fotografia.

V kategórii mužov Peter Mlynár skončil v kvalifikácii až na 57. mieste a neprebojoval sa do vyraďovacej časti pretekov.

Porto i Bayern zdolali svojich súperov zhodne 2:1