Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. mája 2011

ZMOS po 16 rokoch zmení predseduStarosta Štrby Michal Sýkora skončí po 16 rokoch vo funkcii predsedu Združenia miest a obcí ...Zdieľať
sykora Predseda Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) Michal Sýkora odchádza z funkcie.Foto: SITA/Michal BurzaBRATISLAVA 12. mája (WEBNOVINY) - Starosta Štrby Michal Sýkora skončí po 16 rokoch vo funkcii predsedu Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS).


Podľa novelizovaných stanov z roku 2010 sa na čele ZMOS striedajú po štyroch rokoch starostovia obcí a primátori miest. Čiže od najbližšieho snemu bude na čele ZMOS-u stáť primátor mesta. Kandidáti sú štyria.

Rada ZMOS ich vybrala na svojom aprílovom rokovaní, pričom vychádzala z návrhov regionálnych združení. Kandidovať na post predsedu ZMOS na 21. sneme, ktorý bude 18. a 19. mája v Bratislave, budú primátor mesta Nitra Jozef Dvonč, starosta mestskej časti Košice – Juh Jaroslav Hlinka, primátor mesta Tisovec Peter Mináč a primátor mesta Turzovka Miroslav Rejda.

Snem ZMOS-u je významným výročným pracovným podujatím združenia. Na blížiacom sa sneme, prvom po komunálnych voľbách, sa majú právo zúčastniť zástupcovia všetkých 2 792 členských miest a obcí z 58 regionálnych združení ZMOS. Tohtoročný snem je významný nielen počtom účastníkov, ale tiež svojím programom, vyhodnotením uplynulého obdobia, určením smerovania organizácie na najbližšie štyri roky, voľbou kontrolnej komisie ZMOS a predsedu združenia. Agentúru SITA informoval hovorca ZMOS-u Michal Kaliňák.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Putinov front vyberie kandidáta za prezidenta
<< predchádzajúci článok
Radičová hovorila s maďarským ministrom aj o novej ústave

ZMOS po 16 rokoch zmení predsedu - diskusné fórum čitateľov