17. februára 2018

ZOH 2018 v Pjongčangu (online – hokej): Slovensko – Slovinsko

Slovenskí hokejisti odohrajú v sobotu od 21:10 miestneho času (13:10 SEČ) proti Slovincom svoj posledný zápas v základnej B-skupine

slovensko slovinsko

PJONGČANG 17. február  - Slovenskí hokejisti odohrajú v sobotu od 21:10 miestneho času (13:10 SEČ) proti Slovincom svoj posledný zápas v základnej B-skupine mužského hokejového turnaja na zimnej olympiáde v Pjongčangu.

Zverenci Craiga Ramsayho zatiaľ majú na konte tri body, keď najprv senzačne otočili súboj s Rusmi z 0:2 na 3:2 a v piatok tesne podľahli Američanom 1:2. Slovinci na úvod šokovali triumfom nad Američanmi (3:2 po predĺžení), ale v druhom zápase utŕžili "osmičku" od výberu Ruska.

Po piatkových stretnutiach sú na čele B-skupiny Američania, majú štyri body. Nasledujú Slováci a Rusi s tromi bodmi (v prospech SR hovorí výsledok vzájomného zápasu). Slováci preniknú priamo do štvrťfinále z 1. miesta v prípade, že v riadnom hracom čase zdolajú Slovincov a Američania nezískajú viac než bod v súbežne hranom zápase proti Rusom.

ZOH 2018 v Pjongčangu

Odporúčame:
ZOH 2018 v Pjongčangu: Hokej (program, výsledky, tabuľky)

Hokej: B-skupina

SLOVINSKO – SLOVENSKO 3:2 PO SAM. NÁJ. (0:0, 2:1, 0:1 – 0:0, 1:0)

21:00 1:0 B. Gregors (J. Muršak) – presilová hra
24:16 2:0 A. Kuralt (J. Muršak, B. Gregorc) – presilová hra
35:43 2:1 M. Bubela (P. Čerešňák, D. Graňák) – presilová hra
45:56 2:2 M. Haščák (D. Graňák, P. Čerešňák)

Samostatné nájazdy:
1. séria: A. Kudrna (nedal) – R. Tičar (gól)
2. séria: P. Ölvecký (nedal) – J. Urbas (nedal)
3. séria: M. Bakoš (nedal) – J. Muršak (nedal)
4. séria: L. Nagy (gól) – R. Sabolič (nedal)
5. séria: M. Haščák (nedal) – Ž. Jeglič (gól)

Vylúčenia:
19:27 M. Hovorka – 2 min. (vrazenie na mantinel)
21:00 M. Čajkovský – 2 min. (krosček)
22:35 T. Starosta – 2 min. (držanie)
34:47 Ž. Jeglič – 2 min. (hákovanie)
51:38 M. Bubela – 2 min. (zdržiavanie hry – vyhodenie puku)
16:10 A. Kuralt – 2 min. (hra so zdvihnutou hokejkou)

strely na bránu: 29:16, vylúčenia: 2:4 na 2 min., presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: A. Jeřábek (ČR), T. Mayer (USA) – H. Sormunen, S. Suominen (obaja Fín.)

Slovinsko: Krošelj – Gregorc, Robar, Podlipnik, Kovačevič, Vidmar, Kranjc, Repe – Urbas, Muršak, Verlič – Jeglič, Tičar, Sabolič – D. Rodman, M. Rodman, Goličič – Mušič, Ograjenšek, Ž. Pance – Kuralt
Slovensko: Konrád – Starosta, Čajkovský, Baranka, Marek Ďaloga, Čerešňák, Graňák, J. Valach – Kudrna, T. Surový, L. Nagy – M. Bakoš, Bubela, Marcel Haščák – M. Paulovič, M. Krištof, Ölvecký – Cingel, Marek Hovorka, Lamper – T. Marcinko

65:00

Predĺženie sa skončilo.

64:37

Šancu skórovať mal aj Bakoš, ale ani jemu sa to nepodarilo, a tak budú nasledovať samostatné nájazdy.

63:40

Slovinský tréner si berie oddychový čas, jeho zverenci si očividne potrebujú vydýchnuť.

63:12

Pri hre 3 proti 3 máme pred Slovincami navrch, no chýba tomuto čerešnička na torte v podobe rozhodujúceho presného zásahu. Príležitosti naň sme už mali dosť.

62:30

Rozhodnutie na hokejke mal Graňák, ale ani on Slovensko nespasil.

61:27

Vzápätí mal obrovskú príležitosť Čajkovský, ale ani jemu to nevyšlo podľa predstáv.

60:51

Z ľavej strany sa rútil na slovinského gólmana Haščák, ale nie je z toho gól. Hrá sa ďalej.

60:01

Začína sa predĺženie.

Týmto pádom je jasné, že našu základnú skupinu nevyhráme a do štvrťfinále nepostúpime priamo. Šanca na druhé miesto však stále žije a či sa nám ho podarí obsadiť sa rozhodne v predĺžení alebo v sérii samostatných nájazdov.

60:00

Koniec 3. tretiny.

59:20

Gól na hokejke mal Bakoš, ale stav ostáva vyrovnaný.

58:37

Do konca tretej tretiny ostáva 83 sekúnd. Podarí sa nám počas nich streliť gól?

57:32

Až teraz sme zatlačili Slovincov, no Čajkovského strela a po ňom ani Starostov pokus sa gólom neskončili. Presilovku nevyužívame.

57:10

Za minútu sme s výnimkou Graňákovej strely nedokázali vymyslieť nič.

56:10

Konečne budeme mať po dlhom čase výhodu presilovej hry aj my. Za nebezpečnú hru vysokou hokejkou odchádza na trestnú lavicu Kuralt.

55:12

Nevieme sa vymaniť zo slovinského tlaku, vyzerá to tak, akoby našim hráčom dochádzali sily. Po Barankovom zaváhaní musel byť opäť v strehu brankár Konrád, ale stav sa našťastie nemení.

54:03

Teraz sa musí Konrád cítiť ako na strelnici, ale všetky slovinské pokusy likviduje s pokojom Angličana.

53:38

Toto oslabenie sme prežili, ale treba povedať, že Slovinci boli takmer celé dve minúty v našom pásme.

53:00

A skoro sme inkasovali. Mursak s Gregorcom si niekoľkokrát vymenili puk na modrej čiare, ale obetaví obrancovia ich streli zblokovali.

51:38

Budeme hrať v oslabení. Za úmyselné vyhodenie puku mimo ľadu putuje na trestnú lavicu Bubela.

Na snímke sprava hore tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay, asisitenti Ján Lašák, Vladimír Országh diskutujú s rozhodcom počas zápasu základnej B-skupiny Slovinsko - Slovensko na zimných olympijských hrách v Kangnungu 17. februára 2018. V popredí zľava Marcel Haščák, Matej Paulovič a Patrik Lamper. Foto: TASR - Martin Baumann

49:48

Slovinci čoraz častejšie vyhadzujú puky na zakázané uvoľnenie, no mali by sme začať vyhrávať vhadzovania v ich obrannom pásme, aby sme z toho aj niečo mali.

48:58

Vzápätí mal gól na hokejke aj Bubela, ale ani jemu to v tomto prípade nevyšlo.

48:22

A mohli sme vyhrávať. Čajkovského nebezpečnú strelu len s námahou vytesnil slovinský gólman Krošelj.

47:00

V týchto chvíľach ožili slovenskí hokejisti. Mimoriadne vhod by nám padla nejaká presilovka, tú sme v doterajšom priebehu hrali iba jednu.

45:56

GÓÓÓL. A je vyrovnané! Do listiny strelcov sa zapisuje Marcel Haščák.

45:07

K sporadickým strelám sa dostávajú len slovenskí obrancovia, no dve z hokejok Ďalogu a Čajkovského nemali žiadnu šancu na úspech.

43:31

Nejde nám to, ľahko strácame puky, nevieme si prihrať, Slovinci si pohodlne strážia jednogólový náskok.

42:05

V tejto fáze hry nevedia naši hokejisti nič vymyslieť a po Kovačevičovej strele spoza obrancu sme mohli inkasovať tretí gól.

41:13

Slovinci začali aktívnejšie, Saboličov pokus vystihol Konrád. Získaný puk však bleskurýchlo strácame.

40:01

Začala sa 3. tretina.

Góly začali padať až v 2. tretine, akurát škoda, že dva z troch skončili v našej sieti. Slovinci sa dostali do vedenia vďaka dvom presilovkovým presným zásahom, Slovákov vrátil späť do hry gól z hokejky Bubelu. Pred začiatkom záverečnej tretiny ešte nie je nič stratené, fandime našim chlapcom a stále z toho môže byť ešte víťazstvo v základnej skupine. Potrebujeme však vyhrať v riadnom hracom čase.

40:00

2. tretina sa skončila.

39:20

Našim chlapcom sa teraz nedarí prejsť do útočného pásma, puk im vypichol Pance a mohol zvýšiť na 3:1. Našťastie Konrád bol proti.

37:47

Hra je v týchto chvíľach vyrovnaná a po delovke Baranku mohol byť aj stav. Ten však ostáva zatiaľ nezmenený.

36:36

Teraz zahrmelo na druhej strane a plné ruky práce mal Konrád.

36:15

Naši chlapci očividne ožili a druhý gól visí na vlásku. Podarí sa nám vyrovnať ešte v druhej tretine?

35:43

GÓÓÓL! Bubelov teč skončil v bránke a razom sme späť v hre, prehrávame už len o gól.

35:20

O prvú presilovkovú strelu sa postaral Surový, hneď po ňom o druhú Čajkovský, ale stav sa nemení.

34:47

Nič sa nedá robiť, naši musia zabrať už naplno. Ideálnu príležitosť na skórovanie budú mať po vylúčení Jegliča.

33:30 Dávame gól, no neplatí. Rozhodca sa očividne upískol. Neostáva nám nič iné, ako jeho chybu tolerovať.

33:21 A ďalšia príležitosť našich, no Čajkovského strelu zblokoval jeho spoluhráč Paulovič.

32:23Teraz sa šance rodia na oboch stranách, jednu z nich mal Kovačevič, ale puk po jeho strele našťastie neskončil v našej bránke.

32:00Mohli sme znížiť. Gól na hokejke mal Kudrna, ale nevyšlo mu to ani na dvakrát.

30:58Slovinci mohli zvýšiť svoje vedenie, Muršak z brejku ohrozil Konráda, ale ten sa prekvapiť nenechal.

30:32Radosť v našich radov mohol teraz spôsobiť Haščák, ale slovinský brankár Krošelj si s jeho pokusom poľahky poradil. Bola to len druhá strela Slovákov v druhej tretine.

30:00Po polovici zápasu prehrávame 0:2, Slovinci dostali krídla a urobiť niečo s výsledkom vyzerá v týchto chvíľach ako utópia.

28:31Dobré striedanie má za sebou náš tretí útok, no aj po jeho aktivite prehrávame stále o dva góly. Slovincom sa darí blokovať takmer každú našu strelu.

27:17Urobiť niečo s výsledkom sa snaží Ölvecký, no ani on nič zaujímavé nevymyslel.

25:53

Slovinskí hokejisti ožili a čoraz častejšie ohrozujú Konráda v našej bránke. Našim chlapcom sa naopak nedarí dostať ani cez stredné pásmo.

25:00

A razom je na koni náš súper, budeme mať čo robiť, aby sme aspoň vyrovnali.

24:16

A ďalší gól. Prehrávame 0:2. Do streleckej listiny sa zapisuje Kuralt.

23:02

Hru v dvojnásobnom oslabení sme ustáli, no Slovinciu majú ešte k dispozícii 83 sekúnd presilovky 5 na 4.

22:25

A na lavici hanby sedí už aj Starosta. Slovinci hrajú piati proti trom.

21:01

Na trestnú lavicu si odchádza sadnúť Čajkovský a opäť budeme hrať oslabení.

21:00

Dostávame gól. Prvý gól v zápase strieľa nás súper, skóre otvoril v presilovke obranca Gregorc.

20:20

O prvú strelu v druhej tretine sa postaral Slovinec Mursak, ale minul slovenskú bránku.

20:01

Akurát sa začala druhá tretina.

V prvom dejstve si ani jedno mužstvo nevytvorilo stopercentnú príležitosť, no tých gólových bolo viac na našej strane. V úvode prostredného dejstva musíme byť ostražití, keďže na trestnej lavici by mal ešte 88 sekúnd sedieť Hovorka. Verme, že sa odtiaľ nedostane skôr.

20:00

Koniec 1. tretiny.

19:27

Na trestnú lavicu si odišiel sadnúť Marek Hovorka, a tak budeme hrať v oslabení.

19:00

Minútu pred koncom úvodného dejstva mohol otvoriť skóre po Barankovej strele od modrej Hovorka, ale nestalo sa tak. Naopak, budeme sa musieť brániť.

17:14

Teraz mal gól na hokejke Slovinec Robar, ale stav je stále nerozhodný - 0:0.

16:33

Pri vhadzovaniach stále ťaháme za kratší koniec. Z ôsmich sme boli úspešnejší ako náš súper zatiaľ len v dvoch prípadoch.

15:32

Postupne sa prebúdzajú aj slovenskí fanúšikovia na tribúnach a podobne to vyzerá aj na ľade v podaní našich hokejistov.

14:15

Po solídne desaťminútovke sú v týchto chvíľach čiastočne zakríknutí zverenci trénera Ramsayho a puk je častejšie v moci nášho súpera.

12:56

Teraz si naši hráči nerozumeli v strednom pásme a skoro bolo z toho vylúčenie za priveľa hráčov na ľadovej ploche.

11:21

Obranca Valach sa odhodlal k strele takmer od polovice ihriska a skoro rozbil zadné plexisklo. Z protiútoku však mohli skórovať Sabolič i Pance, no Konrád bol na mieste.

10:00

Po polovici úvodnej tretiny môžeme skonštatovať, že po miernom útlme v úvode sa naši hráči prebrali a v súboji so Slovinskom majú navrch.

08:53

Po buly v útočnom pásme sme sa opäť nasťahovali do obranného pásma nášho súpera, ale z krátkeho tlaku sme nič nevyťažili.

07:39

Slovinskí hokejisti sú v týchto chvíľach akýsi zaskočení, čo by mohli naši chlapci využiť. Blízko k tomu mal Surový.

06:16

Teraz robí vetry slovinskej obrane nitrianske duo Paulovič - Krištof, ale ani z tohto mráčika nezapršalo.

04:33

Slovincov sme načas zatlačili v ich obrannom pásme a pri troche šťastia mohol skórovať Haščák a po ňom i Starosta. Stav sa však nemení.

03:50

Slovinci hrajú tvrdo do tela hneď od začiatku, no puk je častejšie na našich hokejkách. V dobrej šanci sa teraz ocitol Nagy, ale skóre zápasu ešte neotvára.

02:45

V úvode stretnutia je mimoriadne aktívny slovenský obranca Ďaloga a práve po jeho akciách si vytvorili naši chlapci najväčšie príležitosti.

01:56

Obe mužstvá sa v úvode zápasu oťukávajú, hra sa prelieva z jednej strany na druhú.

00:01

Zápas sa práve začal.

Zdroj: Webnoviny.sk - ZOH 2018 v Pjongčangu (online – hokej): Slovensko – Slovinsko © SITA Všetky práva vyhradené.

FORTUNA LIGA: Zimná prestávka je minulosťou, dnes štartuje jarná časť