Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

01. októbra 2011

Zomrel český herec Jaroslav DufekZomrel brniansky divadelný, televízny a dabingový herec Jaroslav Dufek. Ako pre agentúru Mediafax potvrdila hovorkyňa brnianskeho Národného divadla Šárka Motalová, umelec podľahol ...Zdieľať
sviecka BRATISLAVA 1. októbra (WEBNOVINY) - Zomrel brniansky divadelný, televízny a dabingový herec Jaroslav Dufek.


Ako pre agentúru Mediafax potvrdila hovorkyňa brnianskeho Národného divadla Šárka Motalová, umelec podľahol krátkej a ťažkej chorobe v piatok vo veku 77 rokov.

"Ľudia sa môžu prísť s Jaroslavom Dufkom rozlúčiť do Mahenovho divadla už od soboty, do foyer sme umiestnili kondolenčnú knihu. Dátum a čas pohrebu oznámime v nasledujúcich dňoch," uviedla Motalová.

Dufek patril k členom súboru niekoľko desaťročí. V roku 1996 si prevzal za úlohu starého Karamazova v Dostojevského hre Bratia Karamazovci prestížnu cenu Thálie.

Všestranný umelec bol častým spolupracovníkom Českého rozhlasu a na svojom konte má aj množstvo televíznych úloh, naposledy v Četníckych humoreskách (1997), kde si zahral veliteľa. Predviedol sa aj v televíznom filme Jdi za zeleným světlem (1968). Za svoje dabingové umenie v roku 2002 dostal Cenu Františka Filipovského.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Wanda Hrycová sa vydala za podnikateľa Mareka Adamíka
<< predchádzajúci článok
Doktor Michaela Jacksona nepovedal zdravotníkom celú pravdu

Zomrel český herec Jaroslav Dufek - diskusné fórum čitateľov