Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

04. februára 2024

Zomrel český herec Karel Hábl, hlas z filmu VinnetouČeský divadelný a filmový herec Karel Hábl okrem iných účinkoval v snímkach Amadeus, Fešák Hubert či Pan Tau. Jeho hlas mohli diváci počuť napríklad vo Vinnetouovi.Zdieľať
Zomrel český herec Karel Hábl, hlas z filmu Vinnetou

Vo veku 87 rokov zomrel v piatok český divadelný a filmový herec Karel Hábl. O jeho úmrtí informovalo na sociálnej sieti Facebook Divadlo Radka Brzobohatého, kde hral v predstavení Prelet nad kukučím hniezdom.


"Karel, ďakujeme za všetko! Za tvoju poctivú prácu, skvelý zmysel pre humor a nekonečné množstvo energie, ktorá vyprchala tak rýchlo a nečakane," uvádza sa na stránke divadla na Facebooku.

Hábl okrem iných účinkoval v snímkach Amadeus, Fešák Hubert či Pan Tau. Jeho hlas mohli diváci počuť napríklad vo Vinnetouovi.

Rodák z Pelhřimova po ukončení pražskej Divadelnej fakulty Akadémie múzických umení (DAMU) v roku 1963 nastúpil do Mestského divadla v Pardubiciach. V rokoch 1965 až 1968 bol členom pražského divadielka Maringotka a od roku 1968 bol dlhoročným členom Hudobného divadla v Karlíne.

Popri Divadle Radka Brzobohatého aktuálne účinkoval aj v ústeckom divadle v muzikáli Noc na Karlštejne, kde hral rolu Arnošta z Pardubíc, píše iDnes.cz.

Od začiatku 60. rokov bol Hábl obsadzovaný aj do filmov, kde stvárnil množstvo väčšinou menších rolí. Uplatnil sa tiež v rozhlase a dabingu.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
David Koller odchádza zo skupiny Lucie
<< predchádzajúci článok
Ruský kozmonaut Kononenko prekonal rekord v celkovej dĺžke pobytu vo vesmíre (foto)