Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

04. januára 2021

Zomrel Gerry Marsden, spevák dlhé roky spájal fanúšikov FC Liverpool


Tagy: úmrtie

Dlhé roky spájal fanúšikov FC Liverpool, keď interpretoval ich obľúbenú skladbu "You’ll Never Walk Alone", čiže "Nikdy nebudeš kráčať ...Zdieľať
britain_obit_gerry_marsden_37871 5ddedbc105874b4e93b3da80cf63be37 676x471 4.1.2021 (Webnoviny.sk) - Dlhé roky spájal fanúšikov FC Liverpool, keď interpretoval ich obľúbenú skladbu "You’ll Never Walk Alone", čiže "Nikdy nebudeš kráčať sám".


Vo veku 78 rokov zomrel Gerry Marsden, spevák britskej skupiny Band Gerry and Pacemakers. Skladba sa stala hymnou fanúšikov FC Liverpool, ale aj iných futbalových klubov po celom svete. Marsden podľahol krátkej chorobe. Trpel infekciou, ktorá napadla srdce.

Pieseň dobila hitparády


"Po rozhovore s rodinou vám musím s ťažkým srdcom oznámiť, že legendárny Gerry Marsden po krátkej chorobe skonal. Posielam všetku lásku tohto sveta manželke Pauline a celej rodine. Nikdy nebudete kráčať sami,“ napísal rozhlasový novinár Pete Price na twitteri, upozornil na to aj portál ORF.

Marsden založil kapelu v roku 1959 a v nasledujúcich desaťročiach bol úspešný v hitparádach ako súčasť liverpoolskeho hnutia Merseybeat, ktoré zahŕňalo aj legendárnych The Beatles. Verzia skladby "Nikdy nebudeš kráčať sám" z broadwayského muzikálu "Carousel" prvýkrát v jeho podaní zaznela v roku 1963 a dostala sa aj na čelo britských hitparád.

Hymna klubu


Postupne sa stala hymnou FC Liverpool. "Gerryho hymna spojila hráčov, zamestnancov a fanúšikov FC Liverpool, ale aj klubov na celom svete. Pomohla vytvoriť niečo skutočne výnimočné - pocit spolupatričnosti vo futbale,“ oznámil FC Liverpool na twitteri.

Marsden v jednom zo svojich rozhovorov v roku 2013 pre oficiálny web "The Reds" uviedol: "Pamätám si tie časy, keď pieseň 'You'll Never Walk Alone' bola v roku 1963 na čele hitparády. Prišiel som vtedy na futbalový zápas a fanúšikovia si ju tam spontánne začali spievať. Bolo to krásne obdobie."


Zdroj: Webnoviny.sk - Zomrel Gerry Marsden, spevák dlhé roky spájal fanúšikov FC Liverpool © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: úmrtie
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Herečka Tanya Robertsová je stále nažive
<< predchádzajúci článok
Dušan Dušek, prozaik, scenárista a autor kníh pre deti, má 75 rokov

Zomrel Gerry Marsden, spevák dlhé roky spájal fanúšikov FC Liverpool - diskusné fórum čitateľov